پاورپوینت معماری مسجد حاج شهبازخان و مسجد دلگشا

پاورپوینت معماری مسجد حاج شهبازخان و مسجد دلگشا

دسته بندی:

قیمت: 12900 تومان

تعداد نمایش: 149 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 16 ژوئن 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت معماری مسجد حاج شهبازخان و مسجد دلگشا

پاورپوینت معماری مسجد حاج شهبازخان و مسجد دلگشا ppt در 51 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

مقدمه

ما در کشوری قدم بر می داریم و ایام عمر را سپری می کنیم که صاحب سرمایه های فرهنگی بسیار زیادی است، سرمایه هایی که دیدن آنها ما را به گذشته ی تاریخ کشورمان می برد. از عمده ترین این سرمایه ها بنایهای تاریخی می باشد. بناهای تاریخی هر کشور نه تنها بیانگر هنر گذشتکان بلکه معرف سنتها و اندیشه های حاکم بر جامعه آنها می باشد.

امروز وقتی که ما به یک بنای تاریخی نظر می افکنیم، به گذشته ی آن بر می گردیم و احوال و اوضاع زندگی آنها برای ما تا حدودی روشن می شود. دیدار اینگونه آثار باعث می شود تا در هر مرحله از زمان، مردم جامعه از گذشته سرزمین خود بریده نشوند.آگاهی و اطلاع به تاریخ گذشته برای هر نسلی لازم است.
این بناهای تاریخی سرمایه های فرهنگی در ایران سالهاست که وظیفه حفظ و مرمت این آثار را، هر کدام در حکم کتابی از تاریخ سرزمین ما می باشد بر عهده گرفته است

مسجد جامع دلگشا بندرعباس

مسجد جامع بندرعباس که به مسجد دلگشا نیز معروف است، در شهر بندرعباس در استان هرمزگان قرار دارد و یکی از مهم ترین اماکن مذهبی این استان به شمار می رود.

این بنا در نبش بلوار طالقانی  ( ساحلی  ) و خیابان مسجد جامع بندرعباس قرار گرفته و از آثار قرن دوازده و سیزده هجری قمری محسوب می گردد . این بنا شامل شبستان دو قسمت قدیمی الحاقی است . بخش قدیمی دارای ستونهای متعدد با سر ستونهای گچبری شبیه به مسجد گله داری و مسجد دژگان است .

درباره مسجد جامع اهل سنت (دلگشا) بندرعباس

مسجد جامع اهل سنت بندرعباس معروف به مسجد دلگشا در شهر بندرعباس، استان هرمزگان واقع شده است و یکی از مهمترین بناهای مذهبی و از قدیمی ترین مساجد این استان به شمار می رود. بندرعباس، مرکز استان هرمزگان و بزرگترین بندر ایران، یکی از مقاصد گردشگری دریایی در جنوب کشور است. در سال ۱۶۲۲، سپاهیان شاه عباس به رهبری فرمانده ایرانی به نام امام قل خان، پرتغالی ها را در جنوب شکست دادند و به افتخار این پیروزی، گمبرون به بندر عباس تغییر نام داد.

بندرعباس امروزه یک شهر در حال توسعه است و اگر چهره آن را با چهره سال ها قبل مقایسه کنید، متوجه سرعت تغییرات در این شهر خواهید شد.اگر قصد سفر به بندرعباس را داشته باشید، می توانید با خودروی شخصی، قطار یا با خرید بلیط هواپیما خود را به این شهر ساحلی و زیبا رسانده و از جاذبه های گردشگری و تاریخی بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید.

تاریخچه مسجد جامع اهل سنت بندرعباس

این مسجد دارای سابقه ای طولانی بوده و قدمتی ۲۶۴ ساله دارد. حاج زین العابدین ابوالقاسم اوزی خیری بود که اولین بار این مسجد را بنا نهاد، سپس این مسجد بار ها مورد بازسازی قرار گرفت. بازسازی مسجد در سال ۱۳۸۴ شروع شد و در سال ۱۳۸۷ پایان یافت و در نهایت توسط حاج عبدالله رستمانی افتتاح شد.

معماری مسجد جامع اهل سنت بندرعباس

مساجد بندرعباس با معماری اصیل و منحصر به فرد ایرانی اسلامی ساخته می شوند. مسجد جامع اهل سنت مساحتی به وسعت ۴۹۰۰ متر مربع دارد و دارای ۲۰ در بزرگ است. هنر کاشی کاری محراب مسجد جامع بندرعباس صحنه ای بسیار زیبا را تصویر می کشد. این بنای تاریخی از دوطبقه، یک مناره، شبستان ،۱۲ ستون و ایوان های دارای ستون تشکیل شده است. ستون قدیمی شامل چندین ستون با تزیینات گچی بوده و شبیه به مساجد گله داری و دژگان است. در هنگام انجام تعمیرات پایه ستون ها با سنگ نما پوشیده شده است بخش شبستان این مسجد تنها بخشی است که مورد بازسازی قرار نگرفته و تغییراتی در آن رخ نداده است. همچنین بخش های تازه بازسازی شده و نمای بیرونی مسجد اصالت تاریخی و هنری ندارد.

فهرست

مقدمه

مسجد حاج شهبازخان

خاندان حاجی‌زادگان کلهر

حمام حاج شهباز خان، یادگاری از دوران قاجار در کرمانشاه

چکیده: مسجدجامع دلگشا بندرعباس

مقدمه

درباره مسجد جامع اهل سنت (دلگشا) بندرعباس

مسجد جامع اهل سنت (دلگشا) بندرعباس

تاریخچه مسجد جامع اهل سنت بندرعباس

معماری مسجد جامع اهل سنت بندرعباس

عنوان: پاورپوینت معماری مسجد حاج شهبازخان و مسجد دلگشا

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 51 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلاید های پاورپوینت

پاورپوینت معماری مسجد حاج شهبازخان و مسجد دلگشا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید