پاورپوینت معماری بازار زنجان

پاورپوینت معماری بازار زنجان

دسته بندی:

قیمت: 14900 تومان

تعداد نمایش: 35 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 26 آوریل 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

14900 تومان – خرید

پاورپوینت معماری بازار زنجان

پاورپوینت معماری بازار زنجان ppt در 46 اسلاید زیبا  تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

مقدمه

بازار زنجان که از مکان های دیدنی زنجان و مهم‌ترین و زیباترین مجموعه‌ های تجاری سراسر استان است، در قلب بافت قدیمی و مشرف به دروازه قلتوق (دروازه جنوبی شهر زنجان) قرار دارد.

بازار زنجان (بزرگترین بازار سرپوشیده ایران)

بازار زنجان که یکی از مهمترین و زیباترین مجموعه‌های تجاری سراسر استان زنجان است، در قلب بافت قدیمی و مشرف به دروازه قلتوق (دروازه جنوبی شهر زنجان) قرار دارد که به نوبه خود یک اثر هنری تمام عیار محسوب می شود. اماکن تاریخی و تفریحی بسیاری در این بازار وجود دارد.

در ضمن بازار زنجان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای سرپوشیده ساخته شده در ایران می باشد. این بازار در مراحل گوناگون تکمیل و احداث شده است. مجموعه بازار زنجان در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تاریخچه بازار زنجان

ساخت بازار زنجان در سال ۱۲۰۵ هجری قمری در دوران حکومت آغامحمد خان قاجار آغاز و به سال ۱۲۱۳ هجری قمری مقارن حکومت فتحعلی شاه قاجار پایان گرفته است. به مرور زمان کاروانسراها، گرمابه‌ها، مسجدها و راسته‌ها در اطراف این بازار شکل گرفتند و آن را در اواخر دوره قاجاریه و مقارن با حکومت محمد علی شاه قاجار به مجموعه‌ی کاملی تبدیل کردند.

فهرست

بازار زنجان (بزرگترین بازار سرپوشیده ایران)

تاریخچه بازار زنجان

راسته های بازار زنجان

راسته های فرقی

بازار قیصریه

میادین بازار زنجان

تیمچه‌ها در بازار زنجان

فنون معماری و سبک ها

«حاج داداش» نمادی باشکوه از معماری ایرانی

سرای ملک بازار زنجان

بازار تاریخی زنجان در انتظار جهانی شدن

چرا بازدید از بازار زنجان پیشنهاد می‌شود؟

از بازار زنجان چه بخریم؟

زمان پیشنهادی بازدید از بازار زنجان چه قدر است؟

عنوان: پاورپوینت معماری بازار زنجان

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 46 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت معماری بازار زنجان

پاسخ دهید