پاورپوینت فصل سوم فرهنگ کتاب درآمدی به جامعه شناسی بروس کوِئن

پاورپوینت فصل سوم فرهنگ کتاب درآمدی به جامعه شناسی بروس کوِئن

دسته بندی:

قیمت: 24900 تومان

تعداد نمایش: 49 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 18 فوریه 2024

به روز رسانی در: 18 فوریه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت فصل سوم فرهنگ کتاب درآمدی به جامعه شناسی بروس کوِئن

پاورپوینت فصل سوم فرهنگ کتاب درآمدی به جامعه شناسی بروس کوِئن در 21 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته علوم انسانی و همچنین سایر افرادی به علوم انسانی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

سه شیوه بنیادی ارتباط

انسان ها سه نیاز بنیادی دارند. نیاز به شایستگی ، خود مختاری و   نیاز به داشتن ارتباط با دیگران. شاخصه انسان سالم علاقه اجتماعی به دیگران و میل به برقراری رابطه است. اما ارتباطات اجتماعی در عین اینکه مزایای زیادی دارد، گاهی هم ممکن است دردسرهایی درست کند. مثلا اینکه درشرایطی رفتار دیگران ممکن است موجب خشم ما شود، گاهی در روابط خود ممکن است دچار تعارض شویم یا حتی در رابطه ای به بن بست برسیم.برقراری ارتباط موثر و کارآمد شامل ۳ اصل اساسی می باشد. شما علاوه بر شناسایی موانع برقراری ارتباط موثر باید این اصول را به خوبی بدانید و در ارتباطات خود به صورت عملی از آنها استفاده کنید. این سه اصل شامل:

اصل اول: برای برقراری رابطه پیشگام شوید.

اصل دوم: بشناسید و اجازه دهید شناخته شوید

اصل سوم: بکوشید از رابطه خود محافظت کنید

هنجارهای فرهنگی

بنابر یک برداشت نادرست همگانی، برخى از اعضاء جامعه فرهنگ دارند و برخى دیگر فرهنگ ندارند. اما از دیدگاه جامعه‌شناختی، هر انسان بزرگسال عادی، از فرهنگ برخوردار است. فرهنگ را مى‌توان به‌عنوان مجموع ویژگى‌هاى رفتارى و عقیدتى اکتسابى اعضاء یک جامعه خاص، تعریف کرد. واژه تعیین‌کننده در این تعریف، همان واژه اکتسابى است که فرهنگ را از رفتارى که نتیجه وراثت زیست‌شناختى است، متمایز مى‌سازد.

یک هنجار فرهنگى در واقع یکى از معیارهاى تثبیت‌شده آن چیزى است که گروه از نظر فکرى و رفتارى از اعضاء خود انتظار دارد. این چشم داشت‌ها و رفتارهاى ناشى از آنها، از فرهنگى به فرهنگى دیگر تفاوت مى‌پذیرند.

فهرست :

سه شیوه بنیادی ارتباط

هنجارهای فرهنگی

صورت‌های هنجارهای فرهنگی

مجموعه فرهنگی

یکپارچگی فرهنگی

قوم‌پرستی

واپسماندگی فرهنگی

دگرگونی اجتماعی

عوامل مؤثر بر دگرگونی

نسبیت فرهنگی

عنوان: پاورپوینت فصل سوم فرهنگ کتاب درآمدی به جامعه شناسی بروس کوِئن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 21 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت فصل سوم فرهنگ کتاب درآمدی به جامعه شناسی بروس کوِئن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید