پاورپوینت تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد

پاورپوینت تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد

دسته بندی:

قیمت: 10500 تومان

تعداد نمایش: 344 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 9 آوریل 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

10500 تومان – خرید

پاورپوینت تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد

این فایل شامل تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد دارای 48 اسلاید قابل ویرایش می باشد.این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد واین پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری کاربرد دارد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن ودر پایان پیش نمایشی از اسلایدهای این پاورپوینت قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

پاورپوینت تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد ، 48 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

موزه توس
موقعیت
دوره ساخت
درباره پروژه موزه توس
هدف ساخت موزه توس
تغییر طرح در سال ۱۳۸۴
بخش اول موزه توس
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم
ویژگی های طراحی
پلان
نما
و…

 

مختصری از متن نمونه اول:

ساختمان موزه توس، یکی از چند ساختمان طراحی و ساخته شده توسط مهندس هوشنگ سیحون در محوطه آرامگاه فردوسی در شهر توس می باشد که در نیمه دوم دهه ۴۰ خورشیدی طراحی و ساخته شده است. کاربری این ساختمان در ابتدا جهت چایخانه و رستوران برای گردشگرانی در نظر گرفته شده بود که برای بازدید از مقبره فردوسی به سایت ۶ هکتاری مجموعه وارد می شدند.
در دهه ۷۰ طرحی برای نوسازی و تغییر فضاهای داخلی ساختمان از سوی میراث فرهنگی خراسان در نظر گرفته شده بود که بر اساس آن پوشش بتنی ساختمان با آجر زرد و قرمز رنگ پوشیده شده و نمایی کاملاً سنتی و متفاوت با کالبد اولیه ساختمان طراحی شده بود. در ادامه تخریب بخش های فوقانی ساختمان آغاز شده تا بتوان با ایجاد سقفی مسطح به کیفیتی نزدیک به طرح سنتی جدید رسید.

 

 

نمونه موردی دوم تحلیل آرامگاه فردوسی

تاریخچه
موقعیت
مساحت
درباره پروژه آرامگاه فردوسی
ویژگی‌های معماری مجموعه
معماری بیرونی
کتیبه ها
معماری درونی
نقش های روی  دیواره جنوبی و شرقی
زیرزمین
سقف
معرفی بخش های مختلفی
بنای آرامگاه
سنگ قبر
تالار
محوطه پلکانی
کتابخانه فردوسی
تزیینات آرامگاه و هنرمندان آنها
و…

 

مختصری از متن نمونه دوم:

ساختار آرامگاه چهارگوشه است . ساختمان از هر سو دارای پلکان است. ساختمان بنا به‌شکل مکعبی ساده با بلندی ۱۸متر بر سکویی جای دارد.
این مکعب از هفت مکعب کوچک‌تر و بر هم نهاده ساخته شده‌است. مکعب نخست با طول ۲۸ متر و بلندی۱/۷۰متر سکویی است که پایهٔ بنیادین بنا را می‌سازد. این مکعب با عرض چهار متر پیرامون بنا را دور می‌زند.
مکعب دوم به طول۲۰متر و عرضی نزدیک به دو متر پیاده‌رویی را شکل می‌دهد. در سمت غربی آن دری است که پیش از بازسازی، ورودی اتاق مدفن بود و در سمت شرقی نیز دریچه‌ای بود که پس از بازسازی و انتقال مدفن به زیرزمین، بسته شد. مکعب سوم با اندازه‌های ۱۵×۱۵ متر و مکعب چهارم با اندازه‌های ۱۳×۱۳ متر و هرکدام با بلندی نزدیک به ۱/۷۰ و با یک متر فاصله از یکدیگر و با لبه‌ها و قرنیزهای تزیینی روی‌هم گذارده شده‌اند.

 

عنوان  : پاورپوینت تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد

فرمت : ppt

تعداد صفحات : 48

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

تحلیل آرامگاه فردوسی و موزه توس مشهد

پاسخ دهید