پاورپوینت آشنایی با نظریه خطا

پاورپوینت آشنایی با نظریه خطا

دسته بندی:

قیمت: 15000 تومان

تعداد نمایش: 130 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 12 آگوست 2021

به روز رسانی در: 12 آگوست 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت آشنایی با نظریه خطا

پاورپوینت آشنایی با نظریه خطا شامل 22 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

نظریه خطا به اجمال عبارت است از ‌این ادعا که همه داوری‌های اخلاقی کاذبند، چرا که هدف آنها بیان واقعیت‌هایی در خصوص خوب و بد و درست و نادرست می‌باشد، در حالی که واقعیت‌ها و ارزش‌های عینی‌ای که ‌این داوری‌های اخلاقی مسلم می‌دانند، وجود ندارد.

نظریه خطا نظریه‌ای فرا اخلاقی است و با مباحث معرفت‌شناختی و هستی‌شناختی در فرا اخلاق مرتبط است. اما برای روشن‌تر شدن معنای نظریه خطا بایستی آن را به نحوی دقیق‌تر توضیح دهیم که‌ این امر مستلزم توضیح پاره‌ای از اصطلاحات فرا اخلاقی می‌باشد:

 

 

واقع‌گرایی اخلاقی

واقع‌گرایی اخلاقی بدین معناست که ارزش‌ها و استلزامات اخلاقی واقعیت‌هایی می‌باشند که مستقل از ما هستند و ما بایستی آنها را کشف کنیم. با پذیرش نظریه واقع‌گرایی پرسش‌های دیگری ذیل ‌این نظریه مطرح خواهد شد؛ از جمله ‌این که ارزش‌های اخلاقی چه نوع واقعیاتی هستند؟ آیا آنها از سنخ حقایق ملموس و تجربی و حسی می‌باشند؟ معرفت ما به واقعیت‌های اخلاقی به چه صورت است؟ آیا معرفت ما به الزام‌های اخلاقی، معرفتی بدیهی و خود واضح است یا نیاز به دلیل و برهان و توجیه دارد؟

بنابراین با تأمل در مفهوم واقع‌گرایی اخلاقی‌ این مسأله آشکار خواهد شد که وجود واقعیت‌های اخلاقی مستقل از انسان یک بحث است و امکان دست‌یابی به ‌این واقعیت‌ها بحثی دیگر در غیر واقع‌گرایی اخلاقی نیز (که تعریف آن ذکر خواهد شد) ارتباط عمیقی را میان معرفت‌شناسی و هستی‌شناسی شاهد هستیم که درک‌ این مهم تأثیر به سزایی در فهم نظریه خطا خواهد داشت.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

واقع‌گرایی اخلاقی

غیر واقع‌گرایی اخلاقی

شناخت‌گرایی

ناشناخت‌گرایی

داوری‌ها

لوازم و نتایج نظریه خطا

عنوان : پاورپوینت آشنایی با نظریه خطا

تعداد صفحات : 22

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت آشنایی با نظریه خطا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید