پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

دسته بندی:

قیمت: 9000 تومان

تعداد نمایش: 2 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 25 سپتامبر 2021

به روز رسانی در: 3 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

9000 تومان – خرید

پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

این فایل شامل تحلیل دو نمونه موردی ویلا با عنوان های  تحلیل ویلای فاسانو و ویلای ماهی در قالب پاورپوینت و دارای 20اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن  و در پایان پیش نمایشی از اسلایدها قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

20اسلاید؛ قابل ویرایش؛ شامل:

تاریخچه
بانی
موقعیت خانه حسن پوراراک
قدمت
سبک
معرفی پروژه خانه حسن پوراراک
موقعیت
هدف طراحی خانه حسن پوراراک
مشخصات بنا
ریزفضاها
سازه
ویژگی  بنا
نورگیری ساختمان
مصالح خانه حسن پوراراک
بخش‌های تشکیل دهنده خانه حسن پور
نمایشگاه ها
نمایشگاه فلز و آثار حجمی
نمایشگاه اثرهای چوبی
نمایشگاه منسوجات
پلان طبقات خانه حسن پوراراک
نما
و…

 

مختصری از متن:

خانه حسن‌پور اراک، موزه‌ای از صنایع دستی و هنرهای سنتی است که فرصتی مناسب برای آشنایی با مشاغل گذشته و افتخار به هویت ایرانی است.
خانه حسن‌پور اراک در زمان حکومت احمد شاه قاجار بنا شده که در ابتدا شرکت فرش در این خانه را‌ه‌اندازی شده است، بعدها به مدرسه مجیدی تغییر کاربری داده است. در نهایت به خانه مسکونی مرحوم جواد حسن‌پور تبدیل شده است. بعدها این بنا به موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی تبدیل شده که از نمایشگاه‌های گوناگون تشکیل یافته است.

اگر چه درباره بانی و سازنده اولیه بنا اطلاع دقیقی در دست نیست اما با توجه به تاریخ ” سنه 1335 ” هجری قمری که در پیشانی نمای ضلع شمالی بنا نوشته شده است، بنا در دوره احمد شاه قاجار احداث شده است.

با توجه به بررسی¬ها و تحقیقات صورت گرفته احداث خانه مذکور را به حاج علی مشیری، از تاجران و بازرگانان فرش در سلطان آباد (اراک امروزی) نسبت می دهند.
اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال ۱۳۴۷ خانه را از وارثان آقای حسن‌پور خریداری کرده و به بازسازی و مرمت بنا پرداخته است. سرانجام در بیستم خرداد ماه سال ۱۳۸۲ به عنوان موزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در مرکز استان به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

عنوان پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

فرمت : ppt

تعداد صفحات 20

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

پاسخ دهید