پاورپوینت کودک خجالتی و نشانه های آن

پاورپوینت کودک خجالتی و نشانه های آن

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 14 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 11 می 2024

به روز رسانی در: 11 می 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت کودک خجالتی و نشانه های آن

پاورپوینت کودک خجالتی و نشانه های آن در 50 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

ریشه‌های خجالت در کودکان

ریشه‌های خجالت کودکان را باید در عوامل مختلف زیستی، تربیتی، فردی و اجتماعی جست‌وجو کرد.

1- ژنتیک

برای بررسی ریشه‌های خجالت اول از همه باید به ژنتیک اشاره کرد. تحقیقات مختلف نشان می‌دهند که 15 تا 20 درصد کودکان با خلق‌وخوی بازدارنده به دنیا می‌آیند  این نوع خلق‌وخو زمینه خجالتی بودن کودکان را فراهم می‌کند.

2- رفتار والدین

الگوهای تربیتی والدین نقش خیلی زیادی را در خجالتی بودن افراد بازی می‌کنند. تحقیقات  زیادی نشان می‌دهند کنترل افراطی و سرزنش کودکان توسط والدین زمینه‌ساز خجالتی بودن آن‌ها در آینده می‌شوند‌. این کودکان مدام توسط والدین خود کنترل و سرزنش می‌شوند. این موضوع ممکن است باعث شود که این کودک همه انسان‌ها را افرادی کنترل‌گر و سرزنشگر بداند و در ادامه نیز مدام نگران قضاوت‌ها و ارزیابی‌های آن‌ها باشد.

دلایل خجالتی بودن و عدم اعتماد به نفس در کودکان

خجالتی بودن و عدم اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان یکی از مشکلاتی است که موجب نگرانی بسیاری از والدین می‌شود و می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای افراد بشود طبق تحقیقات فقط حدود ۱۵ درصد از افراد با تمایل به کم رویی یا خجالتی بودن متولد می‌شوند. عمده‌ی افرادی که خجالتی هستند، تحت تاثیر تجربیات اجتماعی دچار این معضل شده اند. بسیاری از پژوهشگران معتقد هستند که اکثر کودکان در سن پایین به دلیل تعامل اشتباه با والدین خود با مشکل کم رویی مواجه می‌شوند. معمولا خانواده هایی که رفتارهای مستبدانه و دیکتاتوری دارند، فرزندان خجالتی به بار می‌آورند. در این خانواده ها معمولا کودکان از بسیاری از تجربه‌ها منع می‌شوند

9 علت خجالتی بودن کودکان

1- عوامل ژنتیکی

ژنتیک تأثیر بسیار زیادی بر شکل‌گیری شخصیت کودکان دارد. همان‌طور که گفتیم برخی کودکان به صورت ژنتیکی خجالتی متولد می‌شوند. در کل بسیاری از جنبه‌های شخصیت را می‌توان تا حدی با ترکیب ژنتیکی موروثی فرد تعیین کرد.

2-  شخصیت‌های حساس

یکی از عوامل خجالتی بودن کودک، حساس بودن بیش از حد او از لحاظ شخصیتی است. نوزادانی که از نظر احساسی حساس هستند و به آسانی مورد ارعاب قرار می‌گیرند، بیشتر از سایرین به کودکان خجالتی تبدیل می‌شوند.

و …

فهرست:

ریشه‌های خجالت در کودکان

دلایل خجالتی بودن و عدم اعتماد به نفس در کودکان

ویژگی و مشخصه کلی کودکان خجالتی

عوارض کمرویی کودک

انواع کودکان خجالتی

تکرار یک چرخه‌ی معیوب

9 علت خجالتی بودن کودکان

راه های تشخیص دلیل خجالتی بودن کودک

اجتماعی کردن کودک خجالتی

راه های درمان و رفع خجالت کودک

چطور با کودک خجالتی برخورد کنیم؟

عنوان: پاورپوینت کودک خجالتی و نشانه های آن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 50 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت کودک خجالتی و نشانه های آن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید