پاورپوینت مقاومت چیست

پاورپوینت مقاومت چیست

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 26 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 15 ژانویه 2024

به روز رسانی در: 15 ژانویه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت مقاومت چیست

پاورپوینت مقاومت چیست در 40 اسلاید و با فرمت pptx در زمستان 1402 تهیه شده و قابل ویرایش می باشد. بخشی از محتوای این پاورپوینت را در ادامه برای شما قرار داده ایم، همچنین فهرست محتوای این فایل به همراه تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا مشاهده نمایید و برای دریافت کل اطلاعات و محتوای پاورپوینت می توانید بصورت آنلاین خرید نموده و از آن استفاده نمایید.

بخشی از متن:

مقاومت الکتریکی

مقاومت الکتریکی را تعریف کنید ؟ در تعریف مقاومت الکتریکی و اینکه کار مقاومت الکتریکی چیست باید گفت، مقاومت الکتریکی یک قطعه الکتریکی دو پایه و مصرف کننده انرژی است. این قطعه در مدارهای الکتریکی، مقاومت الکتریکی مورد نیاز مدار را ایجاد و اعمال می‌کند. در مدارها هدف استفاده از انواع مقاومت الکتریکی کم کردن جریان، تنظیم سطح سیگنال، تقسیم ولتاژ و … است.

براساس قانون اهم اختلاف ولتاژی بین دو پایه انواع مقاومت الکتریکی ایجاد می‌شود. شدت جریان عبوری از هر نوع مقاومت الکتریکی رابطه مستقیمی با ولتاژ دو سر آن نوع مقاومت الکتریکی دارد.مقاومت‌های الکتریکی از جمله قطعات پرکاربرد در انواع مدارها هستند. انواع مقاومت الکتریکی دارای ابعاد و ظاهر متفاوتی هستند. یکی از اشکال استفاده از مقاومت الکتریکی استفاده از آن در تراشه‌ها است. این نوع استفاده از مقاومت الکتریکی در دستگاه‌های آنالوگ که مقاومت‌ها در آن می‌توانند با مدار چاپی و مدار ترکیبی یکپارچه شوند، استفاده بیشتری دارد.

عوامل موثر بر مقاومت الکتریکی

در ادامه تعریف مقاومت الکتریکی و پاسخ به سؤال کار مقاومت الکتریکی چیست باید به عوامل مؤثر بر مقاومت الکتریکی نیز اشاره کرد. کار مقاومت الکتریکی به عواملی نظیر اختلاف پتانسیل و جریان عبوری وابسته نیست. بلکه مقاومت به شکل و جنس ماده بستگی دارد.

  • در ابزاری که رسانا محسوب می‌شوند بالا رفتن دما آن سبب افزایش مقاومت الکتریکی می‌شود. این رابطه در نیمه رساناها با افزایش دما کاهش پیدا می‌کند.  اگر در مدارهای الکتریکی و یا مدارهای الکترونیکی چند مقاومت به صورت موازی و یا سری کنار هم قرار بگیرند. مقدار کل مقاومتی که در آن جریان ایجاد و اعمال می‌شود، توسط همان چند مقاومت افزایش و یا کاهش پیدا می‌کند.
  • مقاومت‌های موازی، مقدار مقاومتی که ایجاد می‌کنند، برابر است با وارون ضربی مجموع وارون ضربی های مقاومت‌ها. در شبکه‌ای که مقاومت‌ها به صورت سری و موازی قرار گرفته‌اند، برای اینکه مقدار مقاومت شبکه را حساب کنیم، باید قسمت‌های کوچک‌تر سری و موازی را حساب کنیم و سپس نتیجه به‌دست‌آمده را با هم جمع کنیم‌.
  • واحد مقاومت الکتریکیاهم هست. نماد اهم حرف یونانی اُمگای بزرگ است. یک واحد مقاومت الکتریکی برابر است با مقاومت بین دو نقطه که در مدار اختلاف پتانسیل یک ولت به آنها اعمال می‌شود.

واحد اندازه‌ گیری مقاومت الکتریکی

واحد اندازه گیری این نوع مقاومت ها بر حسب اُهم است که یکی از حروف یونانی به نام اُمگای بزرگ یاΩΩ  است. در واقع یک امگا برابر است با مقاومت بین دو نقطه که یک اختلاف پتانسیل یک ولت به آنها اعمال شده و یک جریان یک آمپری از آنها می گذرد. مقادیر بزرگ مقاومت الکتریکی را به صورت ساده تر که درک بهتری هم داشته باشد می توان با پیشوندهای کیلو، مگا یا گیگا نشان داد اما عمومی ترین و رایج ترین پیشوند در این طور مواقع، کیلو است. به طور مثال برای مقاومت الکتریکی 5.3 کیلو اهمی اندازه آن برابر با 5300 اهم است.

فهرست:

مقاومت الکتریکی

عوامل موثربرمقاومت

واحد اندازه گیری مقاومت

انواع مقاومت

ساختار مقاومت

واحد مقاومت

مقاومت مستقل

مقاومت پیوسته

سعوالات متداول

عنوان: پاورپوینت مقاومت چیست

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 40

پیش نمایشی از اسلایدها:

پاورپوینت مقاومت چیست

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید