پاورپوینت مبانی جامعه شناسی

پاورپوینت مبانی جامعه شناسی

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 51 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 30 ژانویه 2024

به روز رسانی در: 30 ژانویه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت مبانی جامعه شناسی

پاورپوینت مبانی جامعه شناسی در 47 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته علوم اجتماعی و همچنین سایر افرادی به علوم اجتماعی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

تعریف جامعه شناسی

جامعه‌شناسی (به انگلیسی: Sociology) یکی از علوم اجتماعی است که بر بررسی جامعه، رفتار اجتماعی انسان، الگوهای مناسبات اجتماعی، رابطه اجتماعی و جنبه‌هایی از فرهنگ مرتبط با زندگی روزمره تمرکز دارد. از روش‌های مختلف پژوهش تجربی و تفکر انتقادی  برای توسعه مجموعه‌ای از دانش در مورد نظم اجتماعی و تغییر اجتماعی استفاده می‌کند.

در حالی که برخی از جامعه‌شناسان پژوهش‌هایی را انجام می‌دهند که ممکن است مستقیماً برای رفاه و سیاست اجتماعی اعمال شود، برخی دیگر عمدتاً بر اصلاح نظری درک فرآیندهای اجتماعی و روش پدیدارشناسی تمرکز می‌کنند. موضوع می‌تواند از تحلیل‌های سطح جامعه‌شناسی خرد (یعنی تعامل فردی و عاملیت) تا تحلیل‌های سطح جامعه‌شناسی کلان جامعه (یعنی نظام اجتماعی و ساختار اجتماعی) سیر نماید.

اهمیت و فایده جامعه شناسی

اولا اینکه پیدایش و تکامل علم جامعه شناسی در 200 سال قبل در اروپا ناشی از یکسری ضرورت ها و اهمیت های اجتماعی و فکری بوده. در بعد توصیفی، علم جامعه شناسی این فایده را دارد که می تواند توصیف های دقیقی از وضعیت موجود در جامعه ارایه دهد و به این وسیله موجب مشخص شدن مساله اجتماعی برای سیاستگذاران جامعه شود.

در بعد تبیینی نیز، تنها علل و عوامل پدیده های اجتماعی را مشخص نموده و ما را در یافتن راه حل کمک می کند بلکه ما را از سو گیری های ذهنی (پیشداوری و تعصبات) بر حذر می سازد. هچنین جامعه شناسی بدلیل تبیین امور و رسیدن به ریشه ها و علل و عوامل حقیقی امور، علمی انتقادی بوده و ابایی از، به زیر سوال کشیدن بدیهی ترین و مقدس ترین امور جامعه ندارد. در بعد پیش بینی و برنامه ریزی نیز جامعه است

فهرست:

تعریف جامعه شناسی

اهمیت و فایده جامعه شناسی

اهداف عمده‌ی جامعه شناسی

جامعه شناسی به عنوان یک علم

ویژگی‌های روش علمی در جامعه شناسی

تحول تاریخی جامعه شناسی

پژوهش جامعه شناختی و روشهای تخصصی آن

فرهنگ

منزلت و نقش

اجتماعی شدن و شخصیت

گروههای اجتماعی

نهادهای اجتماعی

خانواده

فرهنگ

نقش وپایگاه

اجتماعی

گروه و نهاد

نظارت

طبقات

تحرک

جمعیت

اجتماعات

رفتار جمعی

روابط

نژادی

سازمان

قدرت

دگرگونی

شیوه انتخاب گروه کنترل و آزمایش

بررسی مشاهده‌ای

نمونه گیری

عوامل زمانی تحقیق

اعتبار و پایایی

دشواری‌های تحقیق جامعه شناختی

جامعه شناسی ناب

عنوان: پاورپوینت مبانی جامعه شناسی

فرمت: pptx

تعداد صفحات:  47 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت مبانی جامعه شناسی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید