پاورپوینت قانون تجارت و تعریف آن

پاورپوینت قانون تجارت و تعریف آن

دسته بندی:

قیمت: 39000 تومان

تعداد نمایش: 31 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 16 مارس 2024

به روز رسانی در: 16 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت قانون تجارت

پاورپوینت قانون تجارت در 72 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

شاخه های علم حقوق

شاخه‌های دانش حقوق حقوق تجارت، حقوق خانواده و حقوق مالکیت فکری از شعب دیگر حقوق خصوصی محسوب می‌شوند. از تقسیمات حقوقی تازه می‌توان به حقوق بیمار، حقوق معادن و حقوق فلزات نیز اشاره خاص نمود. حقوق عمومی شامل قواعدی است که بر روابط دولت و مردم حکومت می‌کند و همچنین سازمان‌های دولتی را نظم می‌بخشد.

بخش های قانون تجارت

در این قانون اصول مربوط به معاملات بازرگانی، دفاتر تجارتی، اسناد تجاری و چک، دلالی، حق العمل کاری، قرارداد حمل و نقل، قائم مقام تجارتی و سایر نمایندگان بازرگانی، ضمانت، ورشکستگی، اسم تجارتی و شخصیت حقوقی و شرکت تجاری بیان می‌شود.

شعبه های حقوق خصوصی

اختلاط حقوق عمومی و خصوصی : نفوذ حقوق خصوصی و عمومی تشخیص این دو شعبه را دشوار ساخته است . اساس و مادر حقوق خصوصی حقوق مدنی است و در این صورت اگر گفته شود که حقوق مدنی یا تجارت از رشته های حقوق خصوصی است ، یا آئین دادرسی و حقوق جزا در زمره قواعد ,عمومی به شمار می آید ،مقصود این نیست که تمامی احکام این رشته هاجنبه خصوصی یا عمومی دارد.

در این طبقه بندی باید موضوع اصلی را به دور از حواشی مورد برسی قرار داد 2- حقوق مدنی : اصطلاح حقوق مدنی از رومیان گرفته شده است و رفته رفته معنای اصلی خود را از دست داده و معنای حقوق خصوصی در مقابل حقوق عمومی به کار رفت . با این ترتیب ،حقوق مدنی در آغاز شامل تمام رشته های خصوصی بوده است ، ولی بتدریج در روابط تحولاتی به وجود آمده است.

برای مثال بر اساس تجربه معلوم شد که رایطه بین کار گر و کارفرما به تنهای در حقوق مدنی کامل نیست و باید دولت در ان دخالت و نظارت داشته یاشد.بنا بر این حقوق مدنی را نباید یکی از رشته های حقوق خصوصی دانست زیرا مبنای حقوق خصوصی سایر شعبه ها است . حقوق مدنی رابطه افراد را فقط از ان لحاظ که عضو جامعه هستند تنظیم می کند . مسایل حقوق مدنی را میتوان به قسمت های زیر تقسیم کرد :

فهرست:

شاخه های علم حقوق

بخش های قانون تجارت

شعبه های حقوق خصوصی

شاخه های حقوق تجارت

قانون تجارت

اوصاف حقوق تجارت

مفهوم حقوق تجارت

منابع حقوق تجارت

اعمال تجارتی

فوائد شناسایی اعمال تجارتی

اعمال تجارتی ذاتی یا حرفه ای (مبادلاتی)

اعمال تجارتی موضوعی

ماهیت شرکتهای تجاری

ویژگی های شرکتهای تجاری

انواع شرکت های دولتی

گروه های فعالیتهای اقتصادی دولت

روش های واگذاری بنگاهها توسط هیات واگذاری

تفاوت اساسی بین مقررات اختصاصی شرکت های سهامی عام و خاص

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط

شرکت تعاونی

اعمال تجارتی تبعی

معاملات تجاری

قرارداد تجاری حمل و نقل

سیستم حمل و نقل کالا در روابط بین المللICC

فرق بین سند رسمی و عادی

اقسام اسناد تجاری

عنوان: پاورپوینت قانون تجارت

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 72 اسلاید

پیش نمایش اسلایدها:

پاورپوینت قانون تجارت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید