پاورپوینت فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP چیست

پاورپوینت فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP چیست

دسته بندی:

قیمت: 35000 تومان

تعداد نمایش: 309 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 23 ژوئن 2021

به روز رسانی در: 29 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP چیست

پاورپوینت فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP چیست شامل 35 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP را می‌توان یک راهنمای نهایی برای واگذاری مسئولیت‌ها و وظایف در یک سازمان توسعه‌یافته دانست؛ از دیگر سو راهنمایی است برای توسعه یک نرم‌افزار باکیفیت که نیازها و خواسته‌های کاربرانش را برآورده می‌کند. این فرآیند امروزه مورداستفاده گسترده توسط سازمان‌های بزرگ به منظور توسعه نرم‌افزارها قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم بگوییم rup چیست و چه ویژگی‌هایی دارد.

 

تاریخچه rup چیست ؟

در فرهنگ مهندسی نرم‌افزار، فرآیند یکپارچه رشنال، که معمولا با (Rational Unified Process (RUP شناخته می-‌شود، نام یک فرآیند توسعه نرم‌افزار است که شرکت رشنال IBM، آن را تدوین کرده‌است. IBM این شرکت را در سال ۲۰۰۳ خرید و هم‌اکنون توسعه این فرایند و ابزارهای آن را به‌عهده دارد. به‌طور خلاصه، آریوپی ارائه‌دهنده مجموعه‌ای از روش‌ها برای کمک به مدیریت دقیق بر روی مراحل طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای رایانه‌ای است. این فرآیند، بستر مناسبی برای تولید و توسعه نرم‌افزار در اختیار تحلیل‌گران و طراحان سیستم‌های رایانه‌ای قرار می‌دهد.

 

هدف از ابداع فرآیند rup چیست ؟

فرآیند یکپارچه رشنال، RUP  روشی است که با هدف تجزیه و تحلیل زمان واقعی بر روی توسعه پروژه ‌ها طراحی شده است. این فرآیند ابداع شد تا اطمینان حاصل شود نرم‌افزار و سخت‌افزار در اولویت‌های اصلی پروژه قرار گیرند. در این فرآیند تنها کار اصلی، به حداقل رساندن ریسک پروژه نیست و باید موارد دیگری را هم در نظر گرفت تا از هم پاشیدگی پروژه جلوگیری کرد.

RUP امکان استفاده مؤثرتری از زبان یکپارچه مدلسازی (UML) را فراهم می‌سازد. به کمک تکنیک‌های RUP، بخش‌های عمده‌ای از فرآیند تولید نرم‌افزار به‌طور خودکار انجام شده و همچنین استفاده از مدل‌های تولید شده در فرآیندهای گذشته در پروژه‌های جاری به سادگی امکان‌پذیر است. این فرآیند، با موقعیت‌های مختلف تطبیق یافته و برای سازمان‌های بزرگ یا حتی کوچک تولید و توسعه نرم‌افزار قابل استفاده‌ است.

RUP کلیه مراحل انجام یک پروژه شامل تحلیل سیستم، برنامه‌ریزی، بررسی ریسک‌ها، تولید و تست نرم‌افزار را در بر می‌گیرد و چهارچوبی در جهت انجام صحیح و موفق پروژه‌های نرم‌افزاری فراهم می‌سازد.

فرآیند RUP، فرآیندی قابل شکل ‌دهی است. هیچ فرآیند واحدی برای همه نرم‌افزارها مناسب نیست، فرآیند RUP، همانطور که برای سازمان‌های بزرگ توسعه نرم‌افزار مناسب است، برای تیم‌های کوچک نیز مفید است. این فرآیند می ‌تواند با موقعیت‌های مختلف تطبیق پیدا کند.

به سه علت RUP را یکپارچه می‌نامند:

• این متدولوژی از یکپارچه‌ سازی سه متدولوژی معروف دیگر به وجود آمده است، که شامل Booch، OMT و OSE می‌شود.

• از UML در جهت کارهای خود استفاده می ‌کند. در واقع می ‌توان گفت UML، خود ثمره RUP است و این خود بسیار خوب است که متدولوژیی با خودش گسترش یابد.

• مفاهیمی از قبیل Object، Class و … مفاهیم ساده و ثابتی هستند، ولی متدولوژی‌های قبلی علامت‌های خاصی داشتند که اکنون همه آنها یکسان شده‌اند.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه rup چیست ؟

هدف از ابداع فرآیند rup چیست ؟

ویژگی های فرآیند rup چیست ؟

فازهای RUP چیست ؟

جریان‌های کاری RUP چیست ؟

مزایای اصلی فرآیند rup چیست ؟

فرق بین متدولوژی RUP و اسکرام

سخن آخر

عنوان : پاورپوینت فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP چیست

فرمت : pptx

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

فرآیند یکپارچه رشنال یا RUP چیست

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید