پاورپوینت عوامل اقتصادی موثر بر جریان پول و سرمایه

پاورپوینت عوامل اقتصادی موثر بر جریان پول و سرمایه

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 20 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 1 می 2024

به روز رسانی در: 1 می 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت عوامل اقتصادی موثر بر جریان پول و سرمایه

پاورپوینت عوامل اقتصادی موثر بر جریان پول و سرمایه در 62 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد مفید است. این پاورپوینت برآورد تقاضا پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

ادبیات موضوع

هر تحقيق و پژوهش علمی كه صورت می گيرد بر پايه ها، اركان و نتايج مطالعات و تحقيقات پيشين استوار است. یکی از بخش های مهم تحقیق، بخش مربوط به پیشینه و ادبیات تحقیق است. اين مطالعات و تحقيقات در رابطه با هر تحقيق جديد می تواند دو وضعيت زير را داشته باشد:

الف) ارتباط مستقيم با موضوع و مساله اصلی تحقيق جديد

ب) ارتباط غير مستقيم با موضوع و مساله اصلی تحقيق جديد

مطالعه منابع، به محقق کمک می کند تا بینش عمیقی نسبت به جنبه های مختلف موضوع تحقیق پیدا کند. مطالعه منابع، باید هم از منابعی باشد که به طور مستقیم، در رابطه با موضوع تحقیق می باشند و هم از منابعی باشند که به صورت غیرمستقیم با آن موضوع، ارتباط دارند.

نسبت تشكیل سرمایه ثابت به درآمد ناخالص ملی

تشکیل سرمایه ثابت ناخالص یک مفهوم اقتصاد کلان است که روش‌های سنجش آن به تفصیل در نظام حساب‌های ملی سازمان ملل که آخرین ویرایش آن مربوط به سال ۲۰۰۸ است مورد بحث قرار گرفته است. منشأ توجه به نقش تشکیل سرمایه ثابت در رشد اقتصادی به مباحث کوزنتس در دهه ۱۹۳۰ مربوط می‌شود و سنجش استاندارد آن در دهه ۱۹۵۰ ارائه شد. از نظر آماری این متغیر به سنجش کسب دارایی‌های جدید یا بهبود دارایی‌های موجود توسط کسب‌وکارها، دولت و خانوار می‌پردازد و نشان‌دهنده میزان ارزش افزوده سرمایه‌گذاری شده دریک اقتصاد است. اندازه‌گیری تشکیل سرمایه در عمل برای گروهی از دارایی‌ها صورت می‌گیرد و ویژگی مهم آن این است که این نوع دارایی‌ها هرگز نمی‌توانند همگن باشند و در واقع ترکیبی از کالاهای مشابه هستند. بحث سنجش تشکیل سرمایه ثابت دارای پیچیدگی‌ها و نیازمند ریزداده‌هایی هست که بدون وجود آنها نمی‌توان به محاسبات دقیقی دست یافت.

به دلیل نقش محوری سرمایه‌گذاری در اقتصاد، لازم است که اجزای آن به دقت اندازه‌گیری شود. عمده ادبیات موضوعی با مبانی نظری اندازه‌گیری سرمایه در ارتباط بوده و مهم‌ترین نظریه در این زمینه نظریه کمبریج است. یک مشکل اجرایی اساسی در اندازه‌گیری سرمایه اندازه‌گیری آن در نبود مبادلات اقتصادی قابل مشاهده، چگونگی سنجش آن است. یک رابطه واضح بین ارزش یک دارایی و ظرفیت تولیدی حال و آینده آن وجود دارد و یکپارچگی سنجش مؤلفه‌های تشکیل سرمایه به مفهوم در نظر گرفته شدن این رابطه است.

تمایز بین جنبه‌های ثروت و تولید از سطح دارایی‌های فرد، سازمان و شرکت حاصل می‌شود. در راهنمای نظام حساب‌های ملی (۲۰۰۸) تشکیل سرمایه ثابت ناخالص این طور تعریف شده است: تشکیل سرمایه ثابت ناخالص از طریق ارزش کل تحصیل منهای واگذاری دارایی‌های ثابت یک تولیدکننده در دوره حسابداری به‌علاوه بعضی مخارج مشخص‌ شده در خدماتی که به ارزش دارایی‌های تولید نشده می‌افزاید اندازه‌گیری می‌شود. از این رو لازم است تا تمامی کالاها و خدمات عرضه شده به اقتصاد از طریق تولید، واردات یا واگذاری دارائی‌های تولید شده باید برای صادرات، مصرف (واسطه یا نهایی) یا به‌عنوان بخشی از تشکیل سرمایه ثابت استفاده شود. خط مرزی بین آن محصولاتی که در اقتصاد باقی می‌مانند و برای مصرف به کار می‌روند و آن محصولاتی که برای تشکیل سرمایه استفاده می‌شوند به‌عنوان حد و مرز دارایی شناخته می‌شود. حد و مرز دارایی برای دارایی‌های ثابت عبارت از کالاها و خدماتی است که برای مدت بیش از یک سال در تولید به کار می‌رود.

روند پس‌انداز و سرمایه گذاری سرانه در ایران

بررسی عوامل موثر بر نرخ پس انداز ملی با استفاده از روش حداقل مربعات معمولی، الگوی خود توضیح با وقفه‌های گسترده (ARDL) و الگوی تصحیح خطا (ECM) طی دورة زمانی (1383- 1338) می‌باشد. نتایج نشان می‌دهد که رشد و اقتصادی در کوتاه مدت و نوسانات درآمدهای نفتی به ترتیب تاثیر مثبت و منفی بر نرخ پس انداز ملی در کوتاه مدت و بلند مدت دارند. تأثیر مثبت بر نرخ پس انداز ملی داشته است و شدت تأثیر آن در کوتاه مدت بیش از بلند مدت است؛ این امر در واقع تأیید فرضیه مایزلس  لی در اقتصاد ایران می‌باشد. ضریب نرخ تورم مثبت ولی از نظر معنادار نمی‌باشد.

فهرست:

ادبیات موضوع

نسبت تشكیل سرمایه ثابت به درآمد ناخالص ملی

روند پس‌انداز و سرمایه گذاری سرانه در ایران

عوامل موثر بر شكل‌گیری پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در كشور

توسعه بازار مالی

بازار مالی

بازارهای مالی (بازار پول و بازار سرمایه)

ابزارهای سیاست پولی

متداول ترین ابزارهای سیاست پولی

هدف های مهم  اقتصاد کلان

عوامل موثر درکاهش رشد اقتصادی

استخراج معادلۀ  Is

الگوی :Is-lm

نسبت تشكيل سرمايه ثابت به درآمد ناخالص ملي

توسعه بازار مالي

تابع سرمایه گذاری

سیاست مالی

رکود وتورم

منحنی فیلیپس

سرمایه گذاری

نرخ بهره

عنوان: پاورپوینت عوامل اقتصادی موثر بر جریان پول و سرمایه

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 62 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت عوامل اقتصادی موثر بر جریان پول و سرمایه

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید