پاورپوینت دعوای خواهر و برادری بین کودکان

پاورپوینت دعوای خواهر و برادری بین کودکان

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 5 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 10 ژوئن 2024

به روز رسانی در: 10 ژوئن 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت دعوای خواهر و برادری بین کودکان

پاورپوینت دعوای خواهر و برادری بین کودکان در 55 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

دلایل دعوای خواهر و برادر چیست؟

دعوا و اختلاف‌نظر در بین خواهر و برادرها طبیعی و بسیار رایج است. بحث‌وجدل به بچه‌ها یاد می‌دهد چطور باید با هم کنار بیایند و مشکلاتشان را حل کنند و حتی کمک می‌کند جایگاه خودشان را در خانواده پیدا کنند. دعوا و مشاجره زمانی شدید و خطرناک می‌شود که اختلاف‌نظر حالتی پرخاشگرانه پیدا کند؛ مثلا کار به داد و فریاد و درگیری فیزیکی بکِشد. به‌خاطر آنکه بچه‌ها تجربه کافی در کنترل احساسات ندارند،

چنین اتفاقی غیرعادی نیست.جنگ‌ودعواهای کودکانه دلایل مختلفی می‌توانند داشته باشند: ناعادلانه دیدن موقعیت، به دست آوردن چیزی که کودک فکر می‌کند حق او است، احساس درک نشدن و دید متفاوت داشتن به یک قضیه.توصیه یکی از دلایل مهم دعوای خواهر و برادرها، رقابت برای جلب توجه و گرفتن تایید والدین است. معمولا با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها و پخته‌تر شدن رفتار آن‌ها، جنگ و جدل بین خواهر و برادرها کمتر می‌شود.

علت دعوای خواهر برادرها

1- تفاوت های شخصیتی

هر کودکی شخصیت منحصر به فردی دارد و با خواهر و برادرهایش متفاوت است. یکی از آنها در درس هایش بسیار قوی است، در حالی که دیگری در فعالیت های ورزشی قوی تر عمل می کند. هیچ دلیلی ندارد که فرزندان یک خانواده، علایق مشترک و مشابهی داشته باشند. یکی از مهمترین دلایل اختلافات و بحث های خواهر و برادرها همین تفاوت در علایق و توانایی هاست.تفاوت های شخصیتی موجب می شود والدین خواسته یا ناخواسته به مقایسه فرزندانشان بپردازند.

این کار بسیاری اوقات مهمترین دلیل بروز حسادت میان فرزندان می شود. اگر حس حسادت در فردی ایجاد شود و در او باقی بماند، آن فرد در تمام طول عمر و در برقراری رابطه با دیگران با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.

2- چرا خواهر و برادرها با هم دعوا می کنند؟

بسیار مهم است که والدین به تفاوت های میان فرزندانشان واقف باشند و آنها را با تمام ویژگی های شخصیتی شان دوست داشته باشند و آنها را بپذیرند. هرگز سعی نکنید فرزندانتان را مشابه یکدیگر بار بیاورید و از آنها نخواهید مانند خواهر و برادرشان رفتار کنند. هرگز فرزندانتان را با یکدیگر مقایسه نکنید؛ مقایسه والدین مهمترین دلیل دعواهای فرزندان است. به آنها بیاموزید در هر شرایطی به یکدیگر احترام بگذارند و اختلافاتشان را از راهی غیر از خشونت حل کنند.

فرزندانتان از شما الگوبرداری می کنند. اگر آنها ببینند که پدر و مادرشان اختلافات را به شیوه ای منطقی و مسالمت آمیز حل می کنند و هرگز با هم بحث و دعوا نمی کنند یا همواره به هم احترام می گذارند و به هم توهین نمی کنند، می آموزند که باید از همین روش برای حل اختلافاتشان استفاده کنند.

3- وسایل مشترک

یکی دیگر از موارد دعوای خواهر و برادرها وسایل مشترک آنهاست. وسایلی مانند اسباب بازی، لوازم التحریر و کتاب و … بسیاری اوقات خواهر و برادرها وسایل مشترکی دارند که هر دو باید از آنها استفاده کنند. دعوا زمانی شروع می شود

و …

فهرست:

دلایل دعوای خواهر و برادر چیست؟

علت دعوای خواهر برادرها

تاثیر محیط بر دعوای خواهر و برادر

تاثیر والدین بر دعوای خواهر و برادر

چه زمانی در دعوای خواهر و برادرها مداخله کنیم؟

روش های برخورد با ناسازگاری خواهر برادری

مدیریت سازنده‌ دعوای خواهر و برادرها

نحوه جلوگیری دعوای خواهر و برادر

راه های کنترل دعوای خواهر و برادر چه چیزهایی است؟

عنوان: پاورپوینت دعوای خواهر و برادری بین کودکان

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 55 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت دعوای خواهر و برادری بین کودکان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید