پاورپوینت دست بزن کودک و راه جلوگیری از آن

پاورپوینت دست بزن کودک و راه جلوگیری از آن

دسته بندی:

قیمت: 39000 تومان

تعداد نمایش: 2 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 11 ژوئن 2024

به روز رسانی در: 11 ژوئن 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت دست بزن کودک و راه جلوگیری از آن

پاورپوینت دست بزن کودک و راه جلوگیری از آن در 62 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

دست بزن در کودک

دست به زن در کودک یکی از مشکلات شایع در والدین است. پدر و مادر ها در صورت مشاهده این رفتار کودکان را تنبیه می‌کنند. اما آگاه باشید که تنبیه به هر شکلی در کودکان، رفتار بد آنها را تشدید می‌کند. تربیت درست کودک، آموزش رفتار با دیگران و واکنش مناسب در برابر رفتارهای کودک از رفتار دست بزن در کودک پیشگیری می‌کند.اما اگر فرزند شما با این مشکل مواجه بود باید علل رفتار را ریشه یابی کرد تا درمان مناسبی برای علل این رفتار صورت بگیرد

علل دست بزن در کودک

کتک و دست بزن در کودکان با پرخاشگری زیر 2 سال متفاوت است. کودکان دست بزن را یا از دیگران مشاهده کرده اند یا یاد گرفته اند. بنابراین باید علل دست‌بزن در کودک را بررسی کنیم و مهارت های لازم را آموزش دهید. در ادامه به علل دست بزن در کودک اشاره کرده ایم.

1- تنبیه بدنی کودک

یکی از عوامل دست بزن در کودک، کتک خوردن مداوم کودک از پدر یا مادر است که باعث از بین رفتن ترس او می‌شود. همین امر باعث می‌شود که کودک کتک زدن را کار بدی نداند. تنبیه بدنی کودکان عوارض و پیامدهای بدی را به دنبال دارد و با این کار به کودک آموزش می‌دهید که دوست داشتن پدر و مادر با کتک تناقض ندارد

 2- دست به بزن در کودکان برای جلب توجه

یکی از علل دست بزن در کودک، جلب توجه است. شاید کودک با هر بار کتک، والدین به او توجه می‌کنند. به همین دلیل آموزش می‌بیند که برای توجه باید کتک بزند. گاهی این توجه مثبت و گاهی منفی است، اما مهم در معرض دید بودن است. کودکان برای جلب توجه هر کاری را انجام می‌دهند.

3- تشویق به کتک

تشویق به کتک نوعی از علل دست بزن کودک است. احتمالا شنیده اید که برخی از والدین کودکان را به کتک زدن تشویق می‌کنند. برای مثال: اگر فلان کودک تورو زد توام اونو بزن!!! با این روش کودک یاد می‌گیرد

و…….

علت کتک کاری کودک چیست؟

چرا بچم دست بزن داره؟ باید گفت بچه شما تا سنی نمی تواند تشخیص دهد که زدن دیگران عملی نامناسب است. کودکان نوپا ممکن است متوجه نباشند که ضربه زدن می تواند به دیگران و یا خودشان آسیب برساند. کودکان تا حدود 3 سالگی نمی توانند درک کنند که این کار اشتباه است. آنها ممکن است احساسات خود را نیز درک نکنند چه برسد به احساسات دیگران. به همین دلیل از ناراحت شدن دیگران چیزی نمی دانند.

از 3 سالگی به بعد کودک درک می کند که کتک زدن یا پرتاب کردن وسایل می تواند والدین را ناراحت کند و به دیگران آسیب برساند.علت دست بزن داشتن کودک می تواند متفاوت باشد. برخی از مشکلات و ناراحتی ها می تواند فرزند شما را به کودکی که دیگران را می زند تبدیل کند. کودکی که مادرش را می زند یا به سمت پدرش وسیله ای پرتاب می کند، احتمالا از موضوعی ناراحت شده است و می خواهد ناراحتی خود را اینگونه ابراز کند. مهم ترین دلایل دست بزن داشتن کودک عبارتند از:

1- فرزند شما هنوز نحوه برقراری ارتباط را یاد نگرفته است

کودکان در حال یادگیری نحوه اشتراک گذاری احساسات خود با دیگران و برقراری ارتباط با والدین خود هستند. آنها لزوما نمی دانند که چگونه باید با کودکان دیگر بازی کنند. با کودک خود تمرین کنید و به او نحوه برقراری ارتباط با دیگران را آموزش دهید. گاهی کودک شما برای برقراری ارتباط با کودکان دیگر آنها را کتک می زند.

بدون آنکه بداند این کار اشتباه است. اگر به دنبال برقراری ارتباط سالم بین اعضای خانواده و کودک خود هستید. اما نمی دانید چگونه باید نحوه برقراری ارتباط را به کودک خود آموزش دهید

فهرست:

دست بزن در کودک

علل دست بزن در کودک

علت کتک کاری کودک چیست؟

راه های جلوگیری از دست بزن داشتن در کودک

چرا کودک دست بزن دارد؟

چگونه با کودکی که دیگران را می‌ زند رفتار کنیم؟

با بچه هایی که دست بزن دارند چکار کنیم؟

رفتار والدین با عادت دست بزن بچه ها

درمان کودکانی که دست بزن دارند

عنوان: پاورپوینت دست بزن کودک و راه جلوگیری از آن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 62 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت دست بزن کودک و راه جلوگیری از آن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید