پاورپوینت درباره سایر نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران

پاورپوینت درباره سایر نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 51 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 مارس 2024

به روز رسانی در: 20 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت درباره سایر نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران

پاورپوینت درباره سایر نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران در 40 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

نهاد مالی چیست؟

بنگاه‌ها، سازمان‌ها یا موسسات اقتصادی که نقش واسط مالی را ایفا می‌کنند و به کار سرمایه‌گذاری مشغولند، نهاد مالی هستند. به بیانی ساده‌تر، نهادهای مالی سرمایه‌گذاری می‌کنند و امور مالی افراد بر عهده می‌گیرند. وجود این نهادها باعث می‌شود که سرمایه‌ افراد با سرعت بیشتر و هزینه‌‌ کمتر در گردش باشد. در نتیجه یکی از ارکان مهم در بازارهای مالی به حساب می‌آیند و نقشی اساسی در اکوسیستم اقتصادی دارند.

این روزها و با حاکمیت تورم بر اقتصاد، افراد مختلف برای حفظ دارایی خود راهی جز سرمایه‌گذاری ندارند اما همه آن‌ها علم و تخصص کافی برای سرمایه‌گذاری ندارند. نتیجه این شرایط، افزایش احساس نیاز به نهادهای مالی است. حداقل وظیفه نهادهای مالی در چنین شرایطی اتخاذ استراتژی‌های بهینه برای حفظ ارزش دارایی سرمایه‌گذاران و افزایش آن است.

شرکت فرابورس

فرابورس ایران یکی از ارکان بازار سرمایه کشور ایران به‌شمار می‌رود که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار به فعالیت مشغول است. فرابورس ایران به منظور توسعه بازارها و ابزارهای مالی و پوشش خلاءهای ناشی از نداشتن دسترسی بخش عمده‌ای از صاحبان صنایع به بازار سرمایه تشکیل شده‌است.

به بیان دیگر، محرومیت طیف وسیعی از بنگاه‌های اقتصادی از تأمین مالی در بازار سرمایه و وابستگی شرکت‌های دولتی یا خصوصی به تأمین مالی از طریق سهامداران عمده یا اخذ تسهیلات از شبکه بانکی منشأ ایجاد این بازار اوراق بهادار جدید به حساب می‌آید. با توجه به نیازمندی‌های کنونی بازار سرمایه، اهداف و استراتژی فعالیت فرابورس ایران به گونه‌ای طراحی شده تا بخش عمده‌ای از متقاضیان منابع مالی امکان بهره‌مندی از مزایای آن را داشته باشند و مهمترین ویژگی آن، سهولت رویه‌ها در مراحل پذیرش و انجام معاملات اوراق بهادار است.

فرابورس ایران با هدف ایجاد بازاری کارآمد، منصفانه و شفاف، تمهیدات و بستر سازی لازم را در زمینه انتشار سریع و عادلانه اطلاعات با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار انجام داده تا صاحبان سرمایه با آگاهی و شناخت بیشتر در خصوص انواع اوراق بهادار، درجات ریسک و سایر شاخصه‌های مهم، به سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پذیرفته شده در این بازار اقدام کنند.تلاش در راستای رشد و اعتلای بازار سرمایه، تنوع بخشی به محصولات بازار سرمایه، اعطای فرصت جدید به صاحبان صنایع نوپا و نیازمند به منابع مالی، افزایش مشارکت‌های مردمی و افزایش سهم دارایی‌های مالی در سبد سرمایه‌گذاری‌ها، رسالت فرابورس ایران محسوب می‌شود.

مزایای پذیرش شرکت ها در فرابورس

1- تأمین مالی همانند بازار بورس تأمین مالی یکی از ویژگی های پذیرش در فرابورس می باشد. …

2- بهره مندی از معافیت مالیاتی …

3- نقل و انتقال آسان و تخفیف مالیات نقل و انتقال …

4- امکان وثیقه‌گذاری سهام و اخذ ساده تر تسهیلات بانکی …

5- شفافیت اطلاعاتی …

6- پیش‌بینی فرآیند ساده خروج از فرابورس

فهرست:

نهاد مالی چیست؟

شرکت فرابورس

مزایای پذیرش شرکت ها در فرابورس

بازارهای فرابورس

طبقه بندی بازارهای فرابورس به لحاظ طی کردن فرایند پذیرش با نمودار

بازار سوم (بازار عرضه)

جدول 6-3 تقسیم بندی بازارهای بورس انرژی

فعالیت سمات

جدول6-5 شرکت های کارگزاری فعال دربازارسرمایه ایران

بازار پایه

شرایط درج در بازار پایه

انواع معاملات در بازار پایه

روش انجام معاملات توافقی در بازار پایه

بورس کالای ایران

انواع قراردادهای قابل معامله در بورس کالا

مزایای معاملات دربورس کالا(ساختاری)

مزایای معاملات دربورس کالا (مالیاتی)

بورس انرژی ایران

عنوان: پاورپوینت درباره سایر نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 40 اسلاید

پیش نمایش اسلایدها:

پاورپوینت درباره سایر نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید