پاورپوینت خلاصه حسابرسی 1

پاورپوینت خلاصه حسابرسی 1

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 27 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 22 ژانویه 2024

به روز رسانی در: 22 ژانویه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت خلاصه حسابرسی 1

پاورپوینت خلاصه حسابرسی 1 در 27 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

نقش حسابرسی در اقتصاد کشور

رسیدگی به صورتهای مالی یک شرکت توسط یک موسسه حسابرسی است. این نوع از حسابرسی عبارت است از بازرسی جستجوگرانه مدارک حسابداری و سایر شواهد زیر بنای صورتهای مالی. حسابرسان از راه کسب آگاهی از سیستم کنترل داخلی و بازرسی مدارک،مشاهده دارایی ها،پرسش از منابع داخل و خارج شرکت و اجرای سایر روشهای رسیدگی. رسیدگی های حسابرسان مستقل مبنای گزارش حسابرسی را فراهم می آورد.

هرگز حسابرسان بدون اجرای رسیدگی،نسبت به مطلوبیت ارائه صورتهای مالی اظهار نظر نمی کنند. حسابرسان انواع واحدهای بازرگانی و نیز، سازمانهای غیر انتفاعی را حسابرسی می کنند. بانکها، شرکتهای بیمه، کارخانه ها، فروشگاهها، موسسات آموزشی، انجمنهای خیریه، شرکتهای حمل و نقل هوایی، و اتحادیه های کارگری، همه معمولا مورد بازدید حسابرسان قرار می گیرند. انتخاب مناسبترین روش های حسابرسی برای هر کار، مستلزمکاربرد قضاوت وتجربه حرفه ای است.

نقش اعتباردهی حسابرسی

دلیل اصلی وجود حرفه حسابرسی مستقل، وظیفه اعتبار دهی است. اجرای این نقش، حسابرسان را در موقعیتی منحصر به فرد و بسیار اساسی در جامعه قرار می دهد. تعجب آور نیست که اعتبار دهی به موضوعاتی فراتر از صورتهای مالی نیز گسترش یابد. امروزه حسابرسان مستقل به انواع گسترده ای از اطلاعات دیگر نیز اعتبار می بخشند. اعتبار دادن به صورتهای مالی، به معنای ایجاد اطمینان از مطلوبیت ارائه و قابلیت اتکای آنهاست.

اعتبار دهی شامل دو مرحله مجزا است. در مرحله اول، حسابرس مستقل باید یک رسیدگی (یا حسابرسی) را اجرا کند،این رسیدگی شواهدی را تامین می کند تا حسابرسان بتوانند نسبت به صورتهای مالی، نظر کارشناسی اظهار کنند. مرحله دوم نقش اعتبار دهی، ارائه گزارش حسابرسی است که نظر حسابرسان درباره مطلوبیت ارائه و قابلیت اتکای صورتهای مالی را به استفاده کنندگان صورتهای مالی انتقال می دهد.

فهرست:

نقش حسابرسی در اقتصاد کشور

آئین رفتار حرفه ای

مسئولیت قانونی حسابرسان

حرفه حسابرسی

کنترل داخلی

دلایل و مدارک حسابرسی

نمونه گیری آماری

کاربرگ حسابرسی

کنترل کیفیت در مورد کار حسابرسی

رسیدگی به اسناد و مدارک طرح ریزی برنامه حسابرسی

حسابرسی سیستم حسابگر الکترونیکی

انواع حسابرسی مستقل

انواع حسابرسی از نظر دلیل ارجاع کار

انواع حسابرسی از نظر ماهیت رسیدگی

انواع حسابرسی از نظر زمان انجام کار

عنوان: پاورپوینت خلاصه حسابرسی 1

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 27 اسلاید

پیش نمایش اسلایدها:

پاورپوینت خلاصه حسابرسی 1

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید