پاورپوینت جامعه اقتصادی اروپا

پاورپوینت جامعه اقتصادی اروپا

دسته بندی:

قیمت: 35000 تومان

تعداد نمایش: 155 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 3 دسامبر 2021

به روز رسانی در: 29 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت جامعه اقتصادی اروپا

پاورپوینت جامعه اقتصادی اروپا شامل 24 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن

مقدمه

جامعه‌ی اقتصادی اروپا که به‌عنوان بازار مشترک نیز خوانده می‌شود در 25 مارس 1957م در پی امضای «قرارداد رم» میان کشورهای ایتالیا، بلژیک، آلمان، فرانسه، لوکزامبورگ و هلند شکل گرفت و در اول ژانویه‌ی 1958م به اجرا گذارده شد. قرارداد رم که دارای 6 فصل، مشتمل بر 10 عنوان، با 248 ماده و 3 ضمیمه و 30 پروتکل توسط شش کشور فوق به امضاء رسید قرارداد بنیاد اتحادیه‌ی اقتصادی اروپاست.

پروفسور «والتر هالشتاین» در این زمینه معتقد است: «تشکیل بازار مشترک و کوشش در راه اتحادیه‌ی اروپا، عکس‌العمل طبیعی دولت‌ها و ملت‌های این سازمان در برابر شرایط و مقتضیات سیاسی، فنی، اقتصادی و اجتماعی عصر حاضر بوده و هست. در برابر پیدایش و توسعه‌ی دو کشور بزرگ جهان، یعنی شوروی و امریکا، ‌در برابر پیشرفت‌های حیرت‌انگیز علوم و فنون و تسهیل ارتباطات ملل اروپای باختری می‌بایست یا متحد شوند و یا مقام و منزلت جهانی خود را، دیر یا زود، از دست بدهند، ‌ملت‌های اروپایی، ‌راه نخستین را برگزیدند و از موانع و مشکلات آن بیمی به دل راه ندادند».

اهداف جامعه‌ی اقتصادی اروپا

ماده‌ی ‌2 قرارداد رم مهمترین اهداف جامعه را این‌گونه بیان کرده است:

الف) پیشرفت توسعه‌ی‌ هماهنگ فعالیت‌های اقتصادی با گسترش مستمر و متعادل همراه با ثباتی روزافزون.

ب) اعتلای سریع سطح زندگانی.

ج) تامین روابط صمیمانه‌ی دولت‌های متحد.

با توجه به گستردگی دامنه‌ی اهداف تعریف شده، طی ماده‌ی‌ 8 پیمان، یک مرحله‌ی 12 ساله‌ی انطباق و تطابق پیش‌بینی شده بود که به سه دوره‌ی چهار ساله تقسیم شده و هر دوره‌ برنامه زمان خاص خود را داشت.

ماده‌ی 3 قرارداد رم، تدابیر تحقق هدف‌ها را شامل موارد زیر دانسته است:

 و …

فهرست مطالب

مقدمه

اهداف جامعه‌ی اقتصادی اروپا

نهادهای جامعه اقتصادی اروپا

بررسی مواضع انگلیس در برابر جامعه‌ی اقتصادی اروپا

اقدامات جامعه‌ی اقتصادی اروپا

عنوان : پاورپوینت جامعه اقتصادی اروپا

فرمت : pptx

تعداد صفحات : 24

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت جامعه اقتصادی اروپا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید