پاورپوینت تنبلی کودک و نحوه برخورد با آن

پاورپوینت تنبلی کودک و نحوه برخورد با آن

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 16 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 8 می 2024

به روز رسانی در: 8 می 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت تنبلی کودک و نحوه برخورد با آن

پاورپوینت تنبلی کودک و نحوه برخورد با آن در 53 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

چرا کودکان تنبل می‌شوند؟

1- تعلیم نظم نگرفته اند

اگر کودک در زندگی با نظم تربیت نشود، وظایفش را درست انجام نمی‌دهد؛ مثلا اگر از او بخواهید که هر روز باغچه را آبیاری کند، دو روز این کار را انجام می‌دهد، ولی روز سوم آن را رها خواهد کرد. بنابراین، شایسته است که از همان کودکی، به کودکتان نظم را آموزش دهید و بهترین راه آموزش نظم، منظم بودن والدین و برنامه داشتن است. اگر والدین باری به هر جهت باشند و در وظایف خود کوتاهی کنند و در انجام وظایف، نامنظم باشند، کودکان رفتار را از آنها خواهد آموخت.

 کودک آنچه را که ما از او می‌خواهیم، انجام نمی‌دهد، بلکه آنچه از ما می‌بیند، انجام می‌دهد.در واقع، کودک می‌کوشد تا با شبیه کردن رفتار خود نسبت به والدین، خود را هر چه بیشتر به آنها شبیه سازد. به این فرآیند، «همانندسازی» گفته می‌شود.

2- کودک از بعضی از کارها خوشش نمی آید

ممکن است کودک به کاری خاص، علاقه نداشته باشد و این مسئله باعث انجام ندادن مکرر آن وظیفه از ناحیه کودک گردد. سعی کنید کارها را طوری تنظیم کنید که هر کدام از کودکان کارهای مورد علاقه خود را برای انجام دادن انتخاب کنند؛ بع از آنها بخواهید در انجام دادن وظایف، مرتب و کوشا باشند.

3- ترجیح می دهد کارتون ببیند

زمان انجام وظیفه از اهمیت خاصی برخوردار است. بهتر است زمان فراغت کودک، کاری را به او محول کنیم. اگر در زمان خواب کودک یا زمانی که معمولا کودک برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌اش را تماشا می‌کند، کاری را از او بخواهیم، نسبت به انجام آن از خود رغبتی نشان نخواهد داد.

4- نیاز به جلب توجه

بعضی  از کودکان به علت اینکه به محبت و توجه نیاز دارند، کارهایی را انجام می‌دهند. اگرچه کار آن ها برای جلب توجه، حرکت  منفی و در کنار آن ناراحتی شما باشد. برخورد مناسب برای این بچه ها، توجه مثبت به آنها است. تلاش کنید که کودکتان را از محبت سیر کنید. بازی کردن، قصه خواندن ،بردن آن ها به شهر بازی می‌تواند نیازهای عاطفی او را برطرف کنید.

نشانه های تنبل بودن کودکان

1- یکی از نشانه های تنبلی در کودکان، تمام نکردن کارها است. آنها به دلیل اعتماد به نفس پایین، توانایی و انگیزه ای برای به اتمام رساندن کارهایی که شروع کرده اند، ندارند.

2- بی تفاوتی و نداشتن تلاش و تکاپو برای انجام کار و حل مشکلات شخصی، یکی دیگر از نشانه های تنبلی کودکان است. این کودکان تلاشی برای انجام برنامه های خود ندارند و پتانسیل پایینی دارند.

3- کودکان تنبل، دقت و تمرکز پایین دارند و رویاپردازی های قوی می کنند. این کودکان همیشه در کارهایشان از دیگران کمک می گیرند و متکی به خود نیستند.

4- برای انجام ندادن کارهای روزانه و فعالیت های ورزشی بهانه تراشی مختلف می کنند و اصولآ به انجام فعالیت های ورزشی و یا هر فعالیتی که آنها را به تکاپو وادارد، علاقه ندارند.

دلایل تنبلی کودکان

1- زندگی شهر نشینی باعث شده که بی تحرکی و کم تحرکی در جامعه افزایش یابد و متأسفانه در سنین کودکی و نوجوانی به دلیل افزایش بازی های مجازی و رایانه ای، فعالیت فیزیکی کودکان نیز محدود شده است.

2- نداشتن نظم در کارها: اگر کودک در زندگی نظم دقیقی نداشته باشد، گاهی کارهایی که بر دوشش گذاشته شده است را انجام نمی‌دهد؛ مثلا شما اگر از او بخواهید که هر روز باغچه را آبیاری کند، دو روز این کار را انجام می‌دهد، ولی روز سوم آن را رها خواهد کرد.

3- عدم علاقه به کارها: ممکن است کودک به کاری خاص، علاقه نداشته باشد و این مسأله باعث انجام ندادن مکرر آن وظیفه از ناحیه کودک گردد.

4- عدم توجه کافی به کودک در زمانی که کاری را سرموقع به انجام میرساند.

فهرست:

چرا کودکان تنبل می‌شوند؟

ریشه های تنبلی در کودکان

نشانه های تنبل بودن کودکان

دلایل تنبلی کودکان

ترفندهایی برای به حرکت درآوردن کودک تنبل

شاخصه های تنبلی در بچه ها

پیشگیری از تنبلی در کودکان

نحوه رفتار با کودکان تنبل

چگونه تنبلی را از کودکان بگیریم؟

عنوان: پاورپوینت تنبلی کودک و نحوه برخورد با آن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 53 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت تنبلی کودک و نحوه برخورد با آن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید