پاورپوینت تقارن در معماری

پاورپوینت تقارن در معماری

دسته بندی:

قیمت: 32900 تومان

تعداد نمایش: 225 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 21 می 2021

به روز رسانی در: 28 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت تقارن در معماری

پاورپوینت تقارن در معماری ppt در 44 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

مقدمه

معماران و طراحان شهری امروزه توجه ویژه ای به شناخت اصول طراحی در معماری و شهرسازی دارند. زیرا این اصول با محیط کالبدی ارتباط تنگاتنگی دارد. به این ترتیب یکی ازمفاهیم و اصول بنیادی معماری بلاخص در ایران تقارن ، تعادل و تناسبات بشمار می رود. تقارن یکی از اصول طراحی به شمار می رود که در دوران باستان در بسیاری از بناهای عمومی و مذهبی به کار رفته است. اصل تقارن را می توان کامل ترین شکل تعادل به شمار آورد که علاوه بر جنبه های زیبا شناسی از لحاظ ایستایی نیز همواره مورد توجه بوده است. تقارن شامل بر هم گیری یک به یک اجزای یک بنا یا مجموعه در دو طرف خط تقارن محوری بنا یا مجموعه است.

 

تعریف تقارن

تقارن به معنای تشابه بخش‌ها حول محور یا مرکز تقارن است. این واژه در هنرهای گوناگون به ویژه هنرهای تجسمی و در علومی مانند فیزیک بسیار کاربرد دارد.

 

مفهوم تقارن در معماری

تقارن به معنی ” توزیع مرتب شده و متوازنه اشکال و فضاهای موجود در یک صفحه می باشد. که این توزیع متوازن حول یک محور به نام محور تقارن یا مرکز تقارن شکل می گیرد .”

برای درک بهتر از تعریف تقارن میتوان گفت که برای مثال اگر یک شخص دقیقاً روی محور تقارن بایستد و به یک سمت خود نگاه کند ، اگر شخص با همین دید 180 درجه نگاه خود را بچرخاند ، دقیقاً تمام اجزایی که با نگاه کردن به سمت دیگر دیده بود را می تواند ببیند. و در واقع در این وضعیت فاصله اشیاء در یک سمت از محور تقارن تا ببینده ، باید برابر با فاصله اشیاء در طرف دیگر محور تقارن باشد.

 

تقارن در معماری ایرانی

در معماری ایرانی در نظر گرفتن این نکته یک اصل جدا ناشدنی در طراحی ها می باشد. برای مثال می توان به یکی از معروفترین المان های موجود درطراحی داخلی ایرانی که پنجره های ارسی است ، اشاره کرد. پنجره های ارسی علاوه بر رعایت قوانین تقارن در هندسه سازه ، تقارن رنگ ها را نیز در خود پوشش می دهند و ترکیب این دو جزء با یکدیگر آثار زیبا و چشم نوازی را در منظر مخاطب بوجود می آورد.

 

فهرست

تعریف تقارن

انواع تقارن

تقارن دربدن انسان

تقارن در فیزیک

تقارن در طبیعت

تصاویری دیدنی از تقارن شفق قطبی با ماه کامل

جنین جانوران دارای تقارن شعاعی

مفهوم تقارن در معماری

تقارن در معماری اسلامی

انواع تقارن در یک ترکیب معماری

تاج محل نمونه تقارن محوری

مثلث سرپینسکی نمونه تقارن دورانی

ساختمان‌های گنبددار با محور تقارن مرکزی در رنسانس ایتالیا

نمونه پلان‌های متقارن

نمونه نماهای متقارن

 

عنوان: پاورپوینت تقارن در معماری

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 44 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت تقارن در معماری 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید