پاورپوینت تحلیل معماری کلیسا فلورانس

پاورپوینت تحلیل معماری کلیسا فلورانس

دسته بندی:

قیمت: 27000 تومان

تعداد نمایش: 19 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2024

به روز رسانی در: 20 آوریل 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت تحلیل معماری کلیسای جامع فلورانس

این فایل شامل تحلیل معماری کلیسای جامع فلورانس در قالب پاورپوینت و دارای 52 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است. این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن و در پایان پیش نمایشی از اسلایدها قرار داده شده است.

پاورپوینت تحلیل معماری کلیسای جامع فلورانس

تاریخچه

ویژگی نما

ویژگی طراحی

ساخت گنبد کلیسای جامع فلورانس

قسمت های اصلی کلیسای جامع فلورانس

ساختمان اصلی کلیسای جامع فلورانس

گنبد کلیسای جامع فلورانس

ساختمان غسل تعمید

برج ناقوس کلیسای جامع فلورانس

موزه رپریتا

موزه کلیسای جامع فلورانس

پلان

و…

مختصری از متن:

کلیسای جامع فلورانس برای زنده نگهداشتن یاد و نام قدیسی به نام سنت رپریتا ساخته شد. پیش از ساخت این کلیسا یک عبادتگاه دیگر به نام کلیسای سنت رپریتا در همین مکان وجود داشت که در قرن هفتم میلادی ساخته شده بود.

 در حقیقت کلیسای جامع فلورانس روی بقایای کلیسای سنت رپریتا ساخته شده است. کاتولیک ها به وجود سنت رپریتا اعتقاد دارند و او را شخصی بلند مرتبه می دانند. آن ها باور دارند که وی توسط یکی از امپراتوران رومی مورد آزار و اذیت قرار گرفت. زمانی که برای ساخت کلیسای جامعی در فلورانس تصمیم گرفته شد یک مهندس ایتالیایی به نام آرنولفو دی کامبیو طرحی برای ساخت این عبادتگاه ارایه کرد. این طرح در سال 1294 توسط شورای شهر به تصویب رسید.

در طراحی نخستینِ آرنولفو یک گنبد اصلی 8 ضلعی از بیرون بنا دیده می شد؛ اما از داخل سه گنبد به چشم می خورد در حقیقت معمار زبردست در نظر داشت که با ایجاد نقش و نگار در زیر گنبد آن را به صورت سه گنبد نشان بدهد. آرنولفو نام یکی از این گنبدها را سنت رپریتا در نظر گرفت.

تاریخ دقیق شروع ساخت کلیسای جامع فلورانس 9 سپتامبر 1296 است. در این زمان نخستین سنگ بنای این مجموعه گذاشته شد. بد نیست بدانید که نخستین سنگ را کاردینال والریانا (Cardinal Valeriana) برای ساخت کلیسا فرستاده بود. والریانا اولین نماینده مذهبی بود که پاپ او را به سوی ایتالیا فرستاد و ارزش معنوی زیادی برای ایتالیایی ها داشت.

عنوان: پاورپوینت تحلیل معماری کلیسای جامع فلورانس

فرمت: ppt

تعداد صفحات: 52

بخشی پیش نمایش اسلایدها

پاورپوینت بررسی معماری کلیسای جامع فلورانس

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید