پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

دسته بندی:

قیمت: 32900 تومان

تعداد نمایش: 135 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 18 می 2021

به روز رسانی در: 28 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک  ppt در 48 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

مقدمه

بیونیک، علم مطالعه مدلهای طبیعت و الهامگیری از این طرحها و فرآیندها برای رفع مشکلات انسانی است. به تعریفی دیگر، بیونیک علمی است که به الهامیابی فنی از ساختمانها، رفتارها و ارتباطات گوناگون علم جانداران میپردازد و در لغت به معنی زیستار شناختی یا بکارگیری اندامهای ساختگی طبیعی آمده است. بیونیک به معماران نیز کمک بسزایی میکند. آنچه که امروز معماری بیونیک خوانده میشود.

 ماحصل تلاش معمارانی است که با نگرشی جدید به معماری و سازه در قالبهای طبیعی سعی در برطرف نمودن نقصها و خطاهای انسانی در امر ساخت و ساز و ابداع راه حلهای مبتکرانه برای حل مسایل و مشکلات طراحی است. این نوع نگرش در نهایت منجر به هماهنگی میان طبیعت و معماری میشود. معماری بیونیک یکی از روشهای طراحی است که با ایجاد امکان همکاری چند جانبه بین متخصصان ساختمان و برنامه نویسان، نوآوری و طراحی همزمان معماری و سازه را فراهم میاورد.

 

معماری بیونیک

معماری بیونیک به مفهوم الهام‌پذیری از طبیعت در هنر طراحی بناست. آنچه امروزه نمود ویژه‌ای در طرح‌های مهندسی دارد، آن است که متخصصان از زوایای گوناگون معماری و مهندسی سعی در حرکت به این سمت دارند، ولی آنچه که در طراحی ساختمان‌های هزاره‌ی سوم به آن نیاز دارد، موضوع هماهنگی و تعامل معماری و فناوری در این امر است.

 

مزایای معماری بیونیک

جمعیت جهان در سال 1990 حدود یک میلیارد و 250 میلیون نفر محاسبه شده بود. در سال 2000 این جـمعیـت بـه 6 میلیـارد نفـر رشـد پیـدا کـرد. خوشبینانه ترین احتمال برای سال 2050، بالغ بر 12 میلیارد نفر است. درطول 100 سال اخیر شهرها، بالاجبار بیشتر از گذشته، برنامه ریزی و استراتژی های شهری خود را بر اساس مـتمرکزسازی های با اهمیت آسمان خراش ها و گستردگی مناطق مسکونی با جمعیتی متمرکز تغییر خواهند داد. که وجود معماری بیونیک و اهمیت دادن هر چه بیشتر نسبت به گذشته به آن، امری ضروری و مثمر ثمر خواهد بود.

 

فهرست

مقدمه

معماری بیونیک

درباره این معماری

تاریخچه معماری بیونیک

نمونه‌هایی از الهام انسان از طبیعت در دوران معاصر

ساختمان لودویک ارهاردهاوس

برج مسکونی

برج مخابراتی بارسلونا

ایستگاه راه‌آهن فرودگاه شهر لیون

پل آلامیلو

تالار بزرگ شهر لندن

اندیشه‌های گِرگ لین

روند طراحی

نمونه‌ها

خصوصیات معماری طبیعت الگو

ساختمان ضد دود

مزایای معماری بیونیک

 

عنوان: پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 48 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید