پاورپوینت بد دهنی و فحاشی کودک و نحوه برخورد با آن

پاورپوینت بد دهنی و فحاشی کودک و نحوه برخورد با آن

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 19 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 27 می 2024

به روز رسانی در: 27 می 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت بد دهنی و فحاشی کودک و نحوه برخورد با آن

پاورپوینت بد دهنی و فحاشی کودک و نحوه برخورد با آن در 54 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

منظور از بد دهنی کودک چیست؟

بددهانی‌های کودک شامل: فحش دادن، ناسزاگویی، بی‌احترامی کردن، بی‌ادبی کردن، کنایه زدن به همسالان و یا حتی بزرگسالان و اطرافیان است. برخی از کودکان فقط دریک محیط، خانه یا مدرسه و نسبت به برخی از اعضا بد دهنی دارند. اما برخی دیگر از کودکان در همه‌ی محیط ها و تقریباً با همه‌ی اطرافیان بد دهنی می‌کنند.

چرا برخی از کودکان بددهانی می‌کنند؟

بیایید این واقعیت را بپذیریم که کودکان رفتار اطرافیان را می‌بینند و از آن‌ها تقلید می‌کنند. یکی از علت‌های بد دهانی در کودکان حضور افرادی بد دهان در اطراف کودک است. افرادی که با کودک بددهانی نمی‌کنند ولی بددهانی جزو شیوه‌ی ارتباطی آن‌ها با دیگران است. برخی کودکان متوجه معنای رفتار خود نیستند و صرفاً  چون دیگران(به خصوص افراد مهم و تاثیرگذار در زندگی کودک) آن را انجام می‌دهند،

 آن‌ها هم یاد گرفته و تکرار می‌کنند. مثال: کودکی که در مدرسه حرف زشتی را شنیده است و آن را تکرار می‌کند. در کودکان کم‌سن‌وسال‌تر، فحش‌ها کلماتی جدید و متفاوت به نظر می‌رسد. کودک با تکرار فحش‌ها گویی پدیده‌ی جدیدی را تجربه می‌کند و ممکن است با شادمانی آن را تکرار کند.گاهی هم کودک کاملاً متوجه نادرست بودن رفتار خودش است ولی وقتی……

علل فحش دادن در کودکان

قبل از بررسی راه‌های درمان فحاشی کودکان ناسازگار، باید چرایی آن‌ها را دریابیم. فهم و درک ما از عللی مانند ابتلا به اختلال سلوک در کودکان و نوجوانان که بر بددهنی بچه‌ها موثرند، بهترین راهنمای ما در مواجهه با رفتارهای ناسازگارانه آن هاست. پس ابتدا علل این مسئله را به‌دقت بررسی می‌کنیم.

1- محض سرگرمی و بازیگوشی

گاهی کودکان کلمه‌ای را به‌تازگی شنیده‌اند و صرفا قصد امتحان کردن آن را دارند. این اتفاق گاهی برای ما بزرگ‌ترها نیز پیش می‌آید

 که کلمه‌ای جدید و جالب می‌شنویم و آن را بارها و بارها تکرار می‌کنیم. در این مواقع، کودکان احتمالا از بد یا حتی ممنوع‌بودن آن کلمه در خانه آگاه‌اند و قصد استفاده از آن در زندگی روزمره را ندارند؛ آن‌ها فقط محض بازیگوشی و کسب تجربه اینکار را انجام میدهند و ممکن است بارها و بارها آن را تکرار کنند.

نگران بددهنی ناشی از بازیگوشی نباشید، زیرا احتمالا شما هیچ‌وقت آن کلمه را هنگام عصبانیت یا تجربه شدید هیجانات و احساسات منفی از دهان کودک نخواهید شنید.

 مادری در یک گفت‌وگو به این موضوع اشاره کرد که فرزندش در راه بازگشت از مدرسه به خانه، الفاظ رکیکی را مدام تکرار می‌کرد اما هیچ وقت از آن‌ها در خانه استفاده نکرد.

2- برای جلب توجه

فرض کنید فرزندتان از کلمه زشت‌وزننده‌ای استفاده میکند و شما واکنشی نسبتا تند نشان می‌دهید. بعد از واکنش، مشکل دوتا می‌شود؛ لجبازی و تکرار بیشتر الفاظ رکیک. مطمئنا شما قصد مشاجره با فرزندتان را نداشته‌اید، اما کودک نامهربان‌تان از بددهنی به‌عنوان راهی برای جلب توجه شما (هرچند منفی) استفاده کرده است. در واقع شما سعی در متوقف‌کردن کودک داشتید، اما او به گفتن آن با صدای بلندتر و رساتر ادامه داده است. در این موارد، فرزندتان بیش از هر چیزی به ارتباط و تعامل با شما نیاز دارد که خود را از طریق توجه طلبی کودک نشان می‌دهد.

فهرست:

منظور از بد دهنی کودک چیست؟

چرا برخی از کودکان بددهانی می‌کنند؟

علل فحش دادن در کودکان

بچه ها از چه زمانی شروع به فحش دادن می کنند؟

اصول طرز برخورد با کودکان بد دهن

رفتار درست در مواجهه با بد دهنی کودکان

راهکارهایی برای جلوگیری از فحش دادن کودک

عنوان: پاورپوینت بد دهنی و فحاشی کودک و نحوه برخورد با آن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 54 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت بد دهنی و فحاشی کودک و نحوه برخورد با آن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید