پاورپوینت انواع فندانسیون

پاورپوینت انواع فندانسیون

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 96 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 2 ژانویه 2022

به روز رسانی در: 29 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت انواع فندانسیون

پاورپوینت انواع فندانسیون  ppt در 50 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

 

تعریف انواع فونداسیون

قسمتی از سازه ساختمان که غالباً پایین‌تر از سطح زمین قرار گرفته و نیروهای وارده را به خاک یا بستر سنگی پی انتقال می‌دهد، را شالوده گویند.فونداسیون در پایین‌ترین قسمت ساختمان قرار دارد و با توجه به اینکه بار ساختمان از طریق آن به زمین منتقل می‌شود استحکام فونداسیون نقش مهمی در ایستایی و استحکام کل ساختمان دارد.

به منظور ساخت کلیه ساختمان‌ها، رعایت مقررات ملی و ضوابط پی در ساخت و اجرای انواع فونداسیون الزامی است.بر اساس انواع فونداسیون مورد نیاز برای ساختمان‌ها تدابیری باید اتخاذ کرد تا تعادل و پایداری لازم بین بارهای وارده و مواضع اتکا روی زمین برقرار شود.بدین سبب شناخت اصولی روش اجرای فونداسیون اهمیت دارد.

 

 

فونداسیون سنگی

این فونداسیون‌ها همانطور که از نامشان بر می‌آید از سنگ ساخته می‌شوند.سنگ این فونداسیون‌ها باید سنگی محکم، نپوسیده و لاشه شکسته باشد.سنگ‌های مدور و صیقلی برای این نوع فونداسیون مناسب نیست زیرا سنگ‌های مدور و صیقلی موجب ناپاریداری پی ساختمان خواهند شد.برای اجرای این نوع فونداسیون باید سنگ‌ها بر روی دیوار پی حداقل به اندازه ۱۵ سانتیمتر گسترده‌تر باشند تا استحکام کافی را برای پی ساختمان ایجاد کنند.

 

 

فونداسیون شفته‌ای

فونداسیون شفته‌ای ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین انواع فونداسیون است که با مخلوطی از خاک، آب، شن، گردآهک و در صورت نیاز پاره‌سنگ پی‌ریزی می‌شود.به طوری که به ازای هر متر مکعب خاک ۲۰۰ تا ۲۵۰ کیلوگرم آهک وجود دارد.برای اجرای این نوع فونداسیون شفته را به ضخامت ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر در فونداسیون می‌ریزند و هموار می‌کنند و می‌گذارند یک روز بماند تا خشک شود.

 

 

فونداسیون مشترک

این فونداسیون زمانی به کار می‌رود که بخواهیم برای یک یا چند ستون تنها یک فونداسیون بسازیم.فونداسیون مشترک برای ساختمان‌هایی که سطح فونداسیون‌ها مماس بوده و یا فاصله آنها بسیار کم است به کار می‌رود.اگر پی مشترک درست در کنار فونداسیون زمین مجاور قرار می‌گیرد باید از این نوع فونداسیون استفاده کرد.

 

 

مقاومسازی فونداسیون توسط شمع‌ها

شمع‌ها در شرایط بسیار پیچیده برای تقویت فونداسیون‌های سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرند.در این روش بار ساختمان توسط شمع‌ها بر روی خاک محکم که در عمق بیشتری قرارگرفته، منتقل می‌شود.این روش در شرایطی که سطح آب زیرزمینی بالا باشد بسیار کاربرد دارد.فونداسیون‌های نواری با نصب شمع‌های حامل در دو طرف پی و یا در یک طرف آن که ممکن است بسته به بار موجود در یک یا دو ردیف قرار گیرند، تقویت می‌شوند.

 

 

فهرست

تعریف انواع فونداسیون

عوامل تاثیر‌گذار در ابعاد پی

تقسیم بندی انواع فونداسیون

انواع پی‌های سطحی

فونداسیون سنگی

فونداسیون آجری

فونداسیون شفته‌ای

فونداسیون بتنی

فونداسیون نقطه‌ای‌

فونداسیون نواری

فونداسیون گسترده

فونداسیون مشترک

فونداسیون صفحه ای یا رادیوژنرال

فونداسیون کلاف‌شده

فونداسیون شمعی

روش‌های مقاوم سازی و بهسازی انواع فونداسیون

ملاحظات مقاوم‌سازی و بهسازی فونداسیون

روش‌های مقاوم‌سازی و بهسازی فونداسیون‌ها

بهسازی فونداسیون با کابل‌های پیش تنیده

مقاوم‌سازی دال‌های فونداسیون با تزریق سیمان در ترک‌ها

مقاوم‌سازی فونداسیون با تقویت و گسترش بستر فونداسیون

مقاوم‌سازی فونداسیون با تبدیل آنها به هم

مقاوم‌سازی با استفاده از الیاف پلیمری (FRP):

مقاومسازی فونداسیون توسط شمع‌ها

 

 

عنوان: پاورپوینت انواع فندانسیون

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 50 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید