پاورپوینت اقتصاد خرد و کاربرد آن

پاورپوینت اقتصاد خرد و کاربرد آن

دسته بندی:

قیمت: 24900 تومان

تعداد نمایش: 40 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 7 ژانویه 2024

به روز رسانی در: 7 ژانویه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اقتصاد خرد

پاورپوینت اقتصاد خرد در 39 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

علم اقتصاد (به انگلیسی: Economics) شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد به‌طور کلی علم اقتصاد علم تخصیص بهینه منابع محدود به نیازهای نامحدود است.

کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند. در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتاب‌های پایه‌ای اقتصاد، ۱.اقتصاد خرد در برابر ۲.اقتصاد کلان است.

تقاضا و عرضه

در اقتصاد خرد، عَرضه و تقاضا (به انگلیسی: Supply and demand) یک مدل اقتصادی است که اثر قیمت را بر روی مقدار در بازار رقابتی بررسی می‌کند. قیمت بر روی مقدار تقاضا از طرف مصرف‌کنندگان و مقدار تولید از طرف عرضه‌کنندگان اثر می‌گذارد. در نتیجه اقتصاد در اثر تلاقی این دو مقدار، در قیمت و مقدار معینی به تعادل می‌رسد. سایر عوامل مؤثر در تعادل اقتصادی نیز (به غیر از قیمت‌ها) در این مدل باعث تغییر تقاضا و عرضه می‌شوند

رفتار مصرف کننده و مطلوبیت

به طور کلی نظریه رفتار مصرف کننده بر اساس میزان مطلوبیت قابل اندازه گیری می باشد که با اعداد انجام می شود. در واقع انسان ها با تقاضا اقدام به اکتساب نیازهای خود می کنند تا بتوانند نیازهای خود را رفع نمایند.بنابراین می توان گفت که تقاضا از نیاز های جوامع بشری نشات می گیرد و رفع آنها باعث افزایش میزان رضایت مندی افراد جامعه می گردد.مفهوم مطلوبیت دارای معانی گستره و وسیعی می باشد که در کوتاه ترین آنها می توان اینگونه گفت که به معنی لذت شخصی است. به عبارتی می توان گفت: تقاضا ناشی از وجود نیازهای بشری است و بدین سبب انسان برای کالاها و خدمات تقاضا دارد که مصرف آنها ضمن ارضای نیازهای طبیعی فرد، به فرد خشنودی می دهند.به طور کلی انسان در زمان انتخاب کالا و خدمات در تلاش است مواردی را انتخاب کند که بیشتر موجب خشنودی و رضایت خاطر او شود؛ از این رو اینگونه می توان گفت که افراد از طریق اکتساب کالاها و خدمات را به دست می آورند که این عمل را در اقتصاد «مطلوبیت» می نامند.

فهرست مطالب:

تعریف علم اقتصاد و کاربرد آن

سیستم های اقتصادی

تقاضا و عرضه

رفتار مصرف کننده و مطلوبیت

بنگاه و تولید

کشش

هزینه

قیمت و تولید

قیمت و تولید انحصاری

قیمت و محصول

خانوار

منحنی بی تفاوتی تولید در اقتصاد خرد

تعیین قیمت و مقدار در بازار رقا بتی

تعیین قیمت و مقدار در بازار انحصاری

تعیین قیمت و مقدار در بازار رقابت انحصاری

تحلیل تقاضا و عرضه

نظریه رفتار بهینه سازی: تحلیل ایستا و پویا

نظریه رفتار مصرف کننده: رجحانها و محدودیتها

نظریه رفتار مصرف کننده: تغییرات درآمد و قیمت

کاربرد نظریه رفتار مصرف کننده

 نظریه تولید

نظریه هزینه تولید

تغییرات قیمت عامل تولید و تغییر تکنولوژی

تولید در کوتاه‌مدت

تولید در بلندمدت

عوامل تولید چیست؟

عنوان: پاورپوینت اقتصاد خرد

فرمت: pptx

تعداد صفحات:  39 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اقتصاد خرد

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید