پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

دسته بندی:

قیمت: 24900 تومان

تعداد نمایش: 34 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 6 ژانویه 2024

به روز رسانی در: 6 ژانویه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری در 48 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

حمل و نقل به طور کلی نقش بسیار مهمی در شکل گیری و به وجود آمدن تمدن ها داشته است . تجارتی که به این واسطه بین کشور های مختلف انجام میگیرد، تاثیر زیادی در رونق و شکوفایی و رشد کشورها دارد و از این حیث بسیار با اهمیت به شمار میرود.در این مقاله سعی کرده ایم انواع حمل و نقل ها را بررسی کرده و تمامی سوالات احتمالی شما را پوشش دهیم . امیدواریم از خواندن این مقاله که نسبتا طولانی است خسته نشوید و برایتان مفید واقع شود. هر سوالی داشتید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. ( برای استفاده راحت تر میتوانید این مقاله را در مرورگر خود ذخیره و بوکمارک کرده و در زمان های بعدی از آن استفاده کنید )

به صورت کلی به انتقال کالا یا شی یا هرچیز دیگر حمل و نقل میگویند. حال این حمل و نقل میتواند به صورت داخلی و داخل مرز های یک کشور باشد، یا به صورت بین المللی و با کشور های خارجی دیگر باشد و میتوان کالا یا شی را به صوت ریلی یا جاده ای یا هوایی و یا دریایی انتقال داد.

اهمیت و ضرورت توجه به حمل و نقل در اقتصاد

هر چند که حمل و نقل به عنوان تنها عامل توسعه به حساب نمی آید، و علل و عوامل بسیار دیگری هم هست که موجب رشد و توسعه اقتصادی می گردد، اما نباید از خاطر دور داشت که یکی از عناصر کلیدی در توسعه اقتصادی، حمل و نقل است.

آثار اقتصادی حمل و نقل را می توان در رابطه با همه فعالیت های اقتصادی مثل صنایع کشاورزی، خدمات، توریسم و … برشمرد. اگر نگاهی به کشورهای پیشرفته جهان بیندازیم مشاهده خواهیم کرد که انها به موازات سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی، در امر حمل و نقل نیز سرمایه گذاری کرده اند و این بخش را هم زمان تقویت نموده اند تا بتوانند ارتباطات بین بخش های فعال مختلف که در جامعه فعالیت میکنند را به نحو احسن برقرار نمایند.البته سرمایه گذاری در حمل و نقل مستلزم سرمایه گذاری سنگین است و کشورها برای برطرف کردن موانع و تنگناهایی که در حمل و نقل وجود دارد، ناچار به پرداختن چنین هزینه هایی می باشند.اهمیت و نقش حمل و نقل برای توسعه اقتصادی و اجتماعه به حدی است که سازمان ملل متحد نیز به منظور بهبود توسعه اقتصادی-اجتماعی کشورهای عقب مانده و یا در حال توسعه، بهبود همه جانبه حمل و نقل و ارتباطات را مطرح می نماید و با اعلام دهه های حمل و نقل، طرح ها و پروژه هایی را به منظور توسعه و بهبود سیستم حمل و نقل مطرح می کند.

فهرست مطالب:

اهمیت و ضرورت توجه به حمل و نقل در اقتصاد

تاریخچه نظام مدیریت و برنامه ریزی حمل و نقل

تقاضای سفر

ارتباط بین کاربری زمین و حمل و نقل

ارتباط بین فرم شهر و حمل و نقل

مزایای اقتصادی فرم شهر فشرده

موقعیت و شکل مراکز شهری

فرضیات اقتصادی درباره مزایای شهرهای چند مرکزی

مدیریت تقاضای سفر

اهداف و منافع کلی مدیریت تقاضا

نقش حمل و نقل در اقتصاد شهری

مشکلات سفرهای شهری با وسایل نقلیه شخصی

ضرورت مدیریت یکپارچه نظام شهری

سیاست های یکپارچه حمل و نقل و برنامه ریزی شهری

انتخاب مناسب ترین سیستم حمل و نقل درون شهری

تعریف حمل ونقل

انواع وسیله نقلیه

حمل ونقل دریایی

حمل ونقل زمینی

حمل ونقل هوایی

قطار

تراموا یا واگن برقی

اهداف سفر های شهری

طبقه بندی

معابرشهری براساس ویژگی راه

سیستم شعاعی

سیستم شطرنجی

سیستم حلقوی

سیستم ارگانیک

سیستم حمل ونقل عمومی

سیستم حمل ونقل خصوصی

عنوان: پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 48

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید