پاورپوینت اقتصاد آموزش و پرورش

پاورپوینت اقتصاد آموزش و پرورش

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 16 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2024

به روز رسانی در: 20 آوریل 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اقتصاد آموزش و پرورش

پاورپوینت اقتصاد آموزش و پرورش در 40 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

اهمیت انجام تحلیل هزینه فایده

تحلیل هزینه-فایده یا تحلیل فایده-هزینه روشی نظام‌مند برای تخمین زدن نقاط قوت و ضعف آلترناتیوهایی است که معاملات، فعالیت‌ها یا ملزومات کارکردی یک کسب و کار را برآورده می‌کنند. این روش تکنیکی است که برای تعیین گزینه‌هایی به کار می‌رود که از لحاظ صرفه جویی در کار، زمان و هزینه بهترین مزایا را ارائه‌دهند. این تحلیل، همچنین به عنوان فرایندی نظام مند برای محاسبه و مقایسه مزایا و هزینه‌های یک پروژه، تصمیم یا سیاست دولتی تعریف شده‌است.

عوامل رفاه انسان و جوامع انسانی

رفاه و بهروزی، یکی از آرمان های دیرینه انسان و جوامع انسانی است و در اقتصاد نیز به عنوان معیار ارزیابی به کار گرفته می شود؛ به طوری که وضعیت ها، سیاست ها و نهادهای اقتصادی براساس آثار آنها بر رفاه افراد ارزیابی می شود. با این حال، ماهیت و چیستی رفاه و بهروزی همیشه مورد بحث بوده است. نظریه های رفاه متعارف در فرهنگ مغرب زمین با نگاه صرفاً مادی به انسان و ارزش های انسانی آن را به خوشی، لذت و زندگی مرفه تحلیل می کنند. در عین حال، اقتصادپژوهان نحله فکری غالب، برای رهایی از مباحث فلسفی و احیاناً ارائه معیاری عینی آن را با تمایل ها و ترجیح های افراد تبیین می کنند.

اما در تمدن اسلامی، فیلسوفان به طور عموم آن را به سعادت و بهروزی تعبیر کرده اند. در این مقاله، نظریه های متعارف درباره ماهیت رفاه نقد و بررسی و سپس دیدگاه اسلامی ارائه می شود. تمامی مباحث بر چیستی رفاه و بهروزی متمرکز است و اگر در برخی از موارد به مباحث سیاستی درباره رفاه و رفاه اجتماعی، اشاره شده، به صورت حاشیه ای است. اگرچه مقاله براساس روش تحلیلی ‐ توصیفی است؛ اما رویکرد بحث فلسفی است. این مقاله، با توجه به تفاوت جوهری انسان و ارزش های انسانی در دیدگاه اسلامی و نظریه های متعارف، معتقد است که دیدگاه اسلامی درباره رفاه، کمال گرا و در گرو کمال حقیقی هر دو بُعد جسمی و روحی انسان است. استدلال مقاله این است که هرچند شناخت خیر و خوبی انسان در نظریه های متعارف ابتدا به غرایز و تمایل ها سپرده شد و عقل برای رسیدن به آن صرفاً نقش ابزاری یافت؛ اما ناکامی های نظریه های اولیه در تبیین رفاه و بهروزی انسان باعث بازگشت به عقل شناسنده خیر شد و اخیرا ً عقل در برخی از نظریه های متعارف، تا حدودی نقش اصلی خود را بازیافته است.

تحلیل هزینه فایده در آموزش و پرورش

منابع محدود هر کشور می باید در جهت تحقق اهداف اقتصادی و اجتماعی آن کشور سوق داده شود. این امر مستلزم تخصیص بهینه عوامل تولید از قبیل نیروی کار و سرمایه می باشد. ارتقاء سطح مهارت و تخصص افراد از طرق مختلفی مانند آموزش های رسمی و غیر رسمی انجام می پذیرد. اینکه چه نوع آموزش و تا چه سطحی فراهم شود و افراد در تصمیم گیری های تخصیص منابع خود چه رشته تحصیلی را انتخاب و تا چه مقطعی ادامه تحصیل دهند، نیازمند انجام تحلیل های لازم می باشند

که روش تحلیل هزینه فایده نقش مهمی را ایفاء می کند. تحلیل هزینه فایده، به عنوان نوعی سرمایه گذاری برای افراد می باشد یعنی در هر یک از سطوح آموزش و پرورش به سرمایه گذاری بر روی انسان با این هدف که بازده ها به رشد و توسعه کل اقتصاد کمک خواهد کرد، می نگرد. و یک چارچوب معمولی برای بررسی هزینه های آموزش و پرورش در ارتباط با درآمدهای نسبی نیروی انسانی تحصیل کرده فراهم می سازد و می توان گفت کاربردهای زیادی در تصمیم گیری های آموزشی نیز دارد، این رویکرد به شکلی رابطه بین آموزش و پرورش و میزان درآمد را بیان می دارد.

فهرست:

اهمیت انجام تحلیل هزینه – فایده

عوامل رفاه انسان و جوامع انسانی

تحلیل هزینه – فایده در آموزش و پرورش

هزینه های آموزشی

هزینه ومخارج آموزشی

هزینه های شخصی آموزشی

هزینه های عمومی آموزش

منافع آموزشی

منافع شخصی آموزشی

منافع اجتماعی آموزش

روش های ارزیابی هزینه فایده

روش نموداری :مزایا و محدودیت ها

روش آماری

ارزیابی نرخ بازده اقتصادی

نرخ بازده اقتصادی آموزش

روش جبری

عنوان: پاورپوینت اقتصاد آموزش و پرورش

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 40 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اقتصاد آموزش و پرورش

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید