پاورپوینت اعتماد به نفس پایین کودک و راه های افزایش آن

پاورپوینت اعتماد به نفس پایین کودک و راه های افزایش آن

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 18 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 25 می 2024

به روز رسانی در: 25 می 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اعتماد به نفس پایین کودک و راه های افزایش آن

پاورپوینت اعتماد به نفس پایین کودک و راه های افزایش آن در 50 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

نشانه های عدم اعتماد به نفس در کودکان

علائم کمبود اعتماد به نفس در کودکان متفاوت می باشد. برخی از کودکان سعی می کنند که کمبود اعتماد به نفس خود را از دیگران مخفی کرده و به گونه ای رفتار کنند که کسی متوجه اضطراب و استرس و اعتماد به نفس پایین آنها نشود. برخی دیگر از کودکان به صورت علنی کمبود اعتماد به نفس خود را به نمایش می گذارند. یک کودک یا نوجوان با اعتماد به نفس پایین ممکن است:

1- بلافاصله پس از شروع یک بازی یا یک کار با دیدن اولین مشکل ناامید شده و دست از کار بکشد و تسلی شود.

2- یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس در کودکان این است که حتی بدون اینکه تلاش کند و یا شانس خود را امتحان کند، از انجام یک کار یا چالش اجتناب می کند. این رفتار اغلب نشانه ترس از شکست یا احساس درماندگی است.

3- علائم و نشانه هایی از پسرفت در کار، درس و یا حتی بازی های گروهی نشان می دهد. او رفتارهایی دارد که باعث تمسخر بچه های دیگر و طرد شدن از گروه ها می شود. طرد شدن می تواند عدم اعتماد به نفس درکودکان را شدیدتر کند.

4- این کودکان هنگامی که فکر می کنند در یک بازی یا مسابقه و .. شکست می خورند یا ضعیف عمل می کنند، تقلب کرده یا دروغ می گویند.

5- آنها برای پنهان کردن احساس بی کفایتی، سرخوردگی یا ناتوانی خود انعطاف ناپذیر می شوند و یا می خواهند رئیس باشند تا دیگران متوجه ضعف های آنها نشوند.

چه چیزی باعث می شود کودک اعتماد به نفس پایینی داشته باشد؟

1- مقایسه با دیگران

سن شکل گیری اعتماد به نفس در کودکان متفاوت است. اما می توان گفت که حتی کودکان دو ساله نیز می توانند اعتماد به نفس پایینی داشته باشند. طبق گفته پژوهشگران دانشگاه ایندیانا، کودکان بین 6 تا 11 سال شروع به مقایسه خود با دیگران می کنند. آنها نقاط ضعف و قدرت خود را با همسالان و سایر افراد مقایسه می کنند. این باعث می شود که برخی از کودکان شروع به مقایسه منفی خود کنند. این کار به یک عادت خود ویرانگر تبدیل می شود و ترک کردن آن بسیار سخت است.

در نتیجه، این بچه ها به طور مداوم احساس ناکافی بودن می کنند و معتقدند با اطرافیانشان همخوانی ندارند. در نهایت آنها با کمبود اعتماد به نفس مواجه می شوند.

2- نارضایتی والدین

کودکان به دنبال محبت و تایید والدین خود هستند. مثلا کودکان نوپا به سمت مادران خود می دوند و فریاد می زنند: ببین چه کار کردم! ببین چه کارهایی بلدم! حتی کودکان بسیار کوچکتر هم سعی می کنند با رفتارهای خود مورد تایید والدین قرار بگیرند. تایید والدین برای یک کودک بسیار مهم است.

اگر والدین از تایید خودداری کنند و یا اگر دائم از رفتار و عملکرد فرزند خود ناراضی باشند، کودک به شدت گوشه گیر و منزوی می شود. در نهایت فرزند شما با کمبود اعتماد به نفس روبه رو می شود و دیگر اشتیاقی به پیشرفت و تلاش برای دیده شدن ندارند

چگونه با کودک با اعتماد به نفس پایین رفتار کنیم؟

1- به کودک خود محبت کنید و نشان دهید دوستش دارید

اگر می خواهید اعتماد به نفس کودکان از چیزی که هست کمتر نشود، به آنها نشان دهید که دوستشان دارید. هیچ چیز به اندازه اینکه کودک بداند برای والدینش مهم، ارزشمند و دوست داشتنی است، احساس خوب نمی دهد. پس محبت زیادی به آنها نشان دهید و بگویید که تا چه اندازه دستشان دارید.

2- سختگیری را کنار بگذارید

همانطور که در بالا اشاره شد توقعات زیاد و نارضایتی دائم از کودک می تواند باعث کمبود اعتماد به نفس در کودکان شود. دائم به کودکتان امر و نهی نکنید و گاهی اجازه دهید آنگونه که خودش می خواهد رفتار کند. این کار باعث می شود که کودک توانایی های خود را پیدا کرده و اعتماد به نفسش کاهش نیابد.

و…..

فهرست:

نشانه های عدم اعتماد به نفس در کودکان

چه چیزی باعث می شود کودک اعتماد به نفس پایینی داشته باشد؟

علائم اعتماد به نفس پایین کودک

علل اعتماد به نفس پایین کودک

تأثیر اعتماد به نفس پایین بر کودک

چگونه با کودک با اعتماد به نفس پایین رفتار کنیم؟

راه های افزایش اعتماد به نفس در کودکان

عنوان: پاورپوینت اعتماد به نفس پایین کودک و راه های افزایش آن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 50  اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اعتماد به نفس پایین کودک و راه های افزایش آن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید