پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1

پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1

دسته بندی:

قیمت: 34900 تومان

تعداد نمایش: 44 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 مارس 2024

به روز رسانی در: 17 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1

پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1 در 60 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

جایگاه درس

جایگاه رشته حسابداری در جهان بسیار ارزشمند می‌باشد با توجه به دنیای امروز پول و ثروت از ارکان زندگی همه انسان‌هاست و حسابداری از اموال و پول از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است همواره برای حسابداری ثروت و پول نیازمند حسابداران خبره و کار بلد خواهیم بود به همین خاطر هر کسب‌ و کاری از کوچک تا بزرگ و اشخاص گرفته برای اینکه به امور مالی آنها رسیدگی شود نیاز به یک یا چند حسابدار کار کشته خواهند داشت و فارغ‌التحصیلان و دارندگان مدرک حسابداری فنی و حرفه‌ای و دانشگاهی به راحتی می‌توانند مشغول به کار شوند.

تعریف علم اقتصاد

علم اقتصاد شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد به‌طور کلی علم اقتصاد علم تخصیص بهینه منابع محدود به نیازهای نامحدود است. کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند.در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتاب‌های پایه‌ای اقتصاد، ۱.اقتصاد خرد در برابر ۲.اقتصاد کلان است.

اقتصاد کلان

اقتصاد کلان شاخه‌ای از علم اقتصاد است که با کارایی، ساختار، رفتار و تصمیم‌گیری اقتصاد در سطح کلان سروکار دارد؛ که این شامل اقتصاد ملی، منطقه‌ای و جهانی می‌شود.

اقتصاد کلان و اقتصاد خرد، یک جفت بخش‌بندی اقتصادی هستند که توسط رگنر فریش ابداع شده‌است و عمومی‌ترین بخش‌بندی در اقتصاد هستنددر مقایسه با اقتصاد کلان، اقتصاد خرد شاخه‌ای از علم اقتصاد است که به مطالعه رفتار اشخاص و بنگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها و کنش‌ها میان این افراد و بنگاه‌ها در بازارهای به دقت تعریف شده، می‌پردازد. اقتصاد کلان به مطالعه شاخص‌های تجمعی مثل تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، درآمد ملی، شاخص قیمت و رابطه متقابل بین بخش‌های مختلف اقتصاد به منظور درک بهتر چگونگی عملکرد اقتصاد می‌پردازد.

 اقتصاددانان کلان مدل‌های اقتصادی را توسعه می‌بخشند تا ارتباط بین درآمد ملی، تولید، مصرف، بیکاری، تورم، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری، تجارت بین‌الملل و مالیه بین‌الملل را توضیح دهند. با اینکه اقتصاد کلان یک زمینه گسترده‌ای برای مطالعه است، دو بخش عمده تحقیقاتی وجود دارد که سمبل نظم است: تلاش برای درک سبب و عواقب نوسان کوتاه مدت در درآمد ملی (چرخه تجاری)، و تلاش برای درک عامل تعیین‌کننده رشد اقتصادی (افزایش در درآمد ملی) بلند مدت. مدل‌های اقتصاد کلان و پیش‌بینی آن‌ها توسط دولت‌ها برای کمک به توسعه و ارزیابی سیاست‌های اقتصادی استفاده می‌شود.

نظریه و مدل

نظریه مدل در ریاضیات مطالعه ساختارهای ریاضی از یک مرتبه بالاتر است. در تعریف اولیه منظور از ساختار، یک ساختار جبری ست پس موضوع این نظریه به جبر مربوط می‌شود و از طرفی نگاه معناشناسی منطقی به ساختارها دارد که این نظریه را در دامنه منطق ریاضی قرار می‌دهد.

فهرست:

جایگاه درس

تعریف علم اقتصاد

اقتصاد کلان

نظریه و مدل

توزیع کالا

کمیابی

انواع کالاها

تعریف سرمایه گذاری

شکل منحنی

شکل منحنی امکانات تولید

رشد اقتصادی

سیستم های اقتصادی

انواع سیستم های اقتصادی

دلایل طرفداران حضور دولت در اقتصاد

خانوارها و بنگاهها

بازار نهاده و ستاده

تقاضا

دو مشخصه منحنی تقاضا

عوامل موثر بر تقاضای یک کالا

جابجایی منحنی تقاضا

منحنی تقاضای بازار

عرضه

تعریف عرضه

تابع عرضه

جدول عرضه

منحنی عرضه

قانون عرضه

جابجایی منحنی عرضه

تعادل و عدم تعادل در بازار

عدم تعادل

حرکت به سمت تعادل

تغییرات در تعادل

رفتار مصرف کننده و مطلوبیت

عوامل موثردر تقاضای خانوارها

عوامل موثر در محدودیت بودجه خانوار

رابطه بین هزینه فرصت و محدودیت درآمد

تابع محدودیت بودجه

نمودار محدودیت بودجه

تغییر مکان منحنی محدودیت بودجه

عنوان: پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 60 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید