پاورپوینت اخلاق تکاملی چیست

پاورپوینت اخلاق تکاملی چیست

دسته بندی:

قیمت: 35000 تومان

تعداد نمایش: 97 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 25 جولای 2021

به روز رسانی در: 29 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اخلاق تکاملی چیست

پاورپوینت اخلاق تکاملی چیست شامل 29 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

اخلاق تکاملی چنانچه از نامش پیداست بر اثر تاثیرات دیدگاه‌های داروین بر اخلاق پدید آمد. البته برخی معتقدند بنیان گذار اصلی این مکتب اخلاقی هربرت اسپنسر فیلسوف انگلیسی است. زیرا وی مدتی پیش از داروین این مساله را در رساله‌ای به نام نظریه تکامل در کتاب خود به نام اصول روانشناسی مطرح کرده بود.

برای فهم اخلاق تکاملی توجه به دیدگاههای داروین و اسپنسر در باب انسان و اخلاق ضروری است.

 

خلقت انسان

به طور کلی درباره ی خلقت انسان دو نظر وجود دارد: ثبوت انواع و تبدل انواع.

← ثبوت انواع

حامیان دیدگاه ثبوت انواع معتقدند طرح کلی خلقت به گونه‌ای است که هر جانداری باید از جاندار هم نوع خودش به وجود آید. نه جانوری مغایر با خود. اما اگر این مساله را تا اولین افراد یک نوع پیش ببریم این پرسش مطرح می‌شود که اولین فرد یک نوع از کجا پدید آمده است؟ دیدگاه ثبوت انواع در پاسخ می‌گوید آنها مخلوق مستقیم خدا هستند و خلقتی مستقل دارند.

البته حامیان دیدگاه ثبوت انواع این نظر را به کتاب مقدس استناد می‌دهند. قطعاتی از کتاب مقدس این نظرگاه را تایید می‌کند. (و خداوند گفت زمین جانوران را موافق اجناس آنها بیرون آورد و بهایم و حشرات زمینی را با اجناس آنها بساخت و بهایم را با اجناس آنها و همه حشرات زمینی را و خدا دید که نیکوست).

← تبدل انواع

اما در مقابل، نظریه تبدل انواع معتقد است همه انواع جانداران از یک دیگر بوجود آمده‌اند و پاره‌ای از دگرگونی‌ها در جانداران مختلف موجب پدید آمدن جانداران کنونی شده است. ریشه ی این نظر منسوب به آناکسمیندرس است. وی معتقد بود حیات از دریا ناشی می‌شود و صور کنونی حیوانات به سبب سازگاری با محیط به ظهور رسیده‌اند. او درباره انسان می‌گوید انسان در آغاز از نوع دیگری از حیوانات متولد شده است.

 

تنازع بقاء

اما در قرن نوزدهم چارلز داروین تقریر جدیدی از نظریه تکامل مبتنی بر تبدل انواع را مطرح کرد. به اعتقاد او گیاهان و جانوران تولید مثل گسترده‌ای دارند و اگر بنا باشد همه ی جانوران به وجود آمده به حیات خود ادامه دهند طولی نخواهد کشید که تمام سطح زمین را با انبوه جمعیت خود می‌پوشانند. اما چون غذا و مسکن به اندازه ی کافی وجود ندارد. هر موجودی می‌بایست در جهت بقای خود در تلاش و کوشش باشد تا با مقابله با رقبا، بقای خویش را تضمین کند. داروین این تلاش را اصل تنازع بقاء نامید.

و …

 

فهرست مطالب

۱ – خلقت انسان

۱.۱ – ثبوت انواع

۱.۲ – تبدل انواع

۲ – تنازع بقاء

۳ – انتخاب اصلح

۴ – اصول نظریه داروین

۵ – داروینیسم و اخلاق

۶ – دیدگاه تکامل گرایان

۷ – دیدگاه توماس هاکسلی

۸ – اخلاق و تکامل اجتماعی

۹ – تقسیم رفتارها

۱۰ – خیرو شر از نظر اسپنسر

۱۱ – انسان اخلاقی از نظر اسپنسر

۱۲ – رفتار اخلاقی تکاملی کامل

۱۳ – اعتراضات اخلاق تکاملی

 

عنوان : پاورپوینت اخلاق تکاملی چیست

تعداد صفحات : 29

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت اخلاق تکاملی چیست

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید