پاورپوینت آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود

پاورپوینت آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود

دسته بندی:

قیمت: 40000 تومان

تعداد نمایش: 314 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 24 ژوئن 2022

به روز رسانی در: 28 مارس 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود

پاورپوینت آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود شامل 35 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن

مقدمه

آتشفشان، حفره‌ای در پوسته زمین است که مواد داغ جامد، مایع یا گاز موجود در لایه‌های زیرین زمین از طریق آن به بیرون فوران یا نشت می‌کنند. مرکز زمین داغ است. هرچه به پوسته زمین نزدیک‌تر می‌شوبم، دما کاهش می‌یابد. آتش‌فشان‌ها از پایین به مرکز زمین راه دارند و مانند کانال‌هایی هستند که گاهی بخشی از مواد مذاب لایه‌های درونی زمین را بیرون می‌پاشند. آنچه بشکل کوه آتشفشان می‌بینیم، واقعا کوه نیست بلکه مخروطی است که طی هزاران سال تدریجا تشکیل شده و ارتفاع آن افزایش یافته و نهایتا به شکل کوه درآمده است. ضمنا آتش‌فشان‌ها فقط در خشکی‌ها نیستند. بسیاری از آتش‌فشان‌های بزرگ و فعال زمین زیر اقیانوس‌ها جای دارند و سالانه حجم عظیمی از مواد مذاب را از زیر زمین بیرون می‌ریزند و آن‌‌ها را در سطح اقیانوس‌ پخش می‌کنند. علاوه بر زمین، برخی از دیگر اجرام آسمانی از جمله سیاره زهره و نیز برخی از قمرهای منظومه شمسی مثل آیو نیز آتش‌فشان‌های متعددی دارند. آیو آتشفشان‌خیزترین جرم منظومه شمسی است و بسیاری از آتشفشان‌های آن هنوز هم فعال است.

این مبحث در ادامه با جزییات بیشتری توضیح می‌دهد که آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود. همچنین به انواع آتشفشان و ساختار و اجزای آتشفشان اشاره می‌کند.

ساختار آتشفشان: نام قسمت‌های مختلف آتشفشان چیست

آتشفشان قسمت‌های مختلفی دارد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها چنین هستند:

مخزن تفتال (مخزن ماگما)

مجرای اصلی

مجرا(های) فرعی

دودکش

گلو (گلوگاه)

دهانه

آتش‌فشان‌ها معمولا در سطوح سست و ضعیف زمین و یا در مناطقی که زلزله‌خیزترند پدید می‌آیند. مثلا در مناطقی از فلات‌های ‌قاره‌ای که زمین‌ها از هم می‌گسلند یا به‌هم برخورد می‌کنند، احتمال فوران آتش‌فشان بیشتر است. ضمنا در مناطقی که پوسته زمین مدام ذوب می‌شود، احتمال وقوع آتش‌فشان بیشتر است.

گاهی دهانه آتش‌فشانی شبیه کوه است، اما واقعا کوه نیست. کوه نوعی برجستگی طبیعی روی سطح زمین است. اما دهانه آتش‌فشانی ترکیبی از مواد سردشده آتش‌فشانی، خاکستر، گرد و غبار و ترکیباتی است که طی سال‌های طولانی از درون زمین به بیرون نشت کرده و سپس سرد و سخت شده‌ است.

گدازه‌های زیر زمین پس از آن‌که از حفره‌ آتش‌فشانی به سطح زمین تراوش می‌کنند، دایره‌وار اطراف حفره را می‌پوشانند و تدریجا سرد و سخت می‌شوند. با انباشته شدن تدریجی این گدازه‌ها طی سال‌های طولانی نهایتا کوهی مخروطی‌شکل پدید می‌آید که درونش تهی است.

آتش‌فشان‌ها فواید متعددی دارند. از جمله این‌که فشار درونی زمین را تنظیم می‌کنند. اگر مواد داغ و مذاب درون زمین نمی‌توانستند به بیرون راه پیدا کنند، فشار درونی زمین بیش از اندازه افزایش می‌یافت و زلزله‌های مهیب و متعددی را موجب می‌شد. ضمنا فوران گدازه‌ها به بیرون، پوسته زمین را نوسازی می‌کند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

ساختار آتشفشان

آتشفشان چگونه تشکیل می‌شود؟

آتشفشان چرا و چگونه اتفاق می‌افتد؟

انواع آتشفشان

انواع آتشفشان از نظر شکل و ساختار

اثرات آتشفشان

خلاصه

عنوان : پاورپوینت آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت آتشفشان چیست و چگونه تشکیل می‌شود

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید