پاورپوینت رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم

پاورپوینت رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم

دسته بندی:

قیمت: 14900 تومان

تعداد نمایش: 53 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 27 مارس 2021

به روز رسانی در: 27 مارس 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

14900 تومان – خرید

پاورپوینت رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم

پاورپوینت رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم دارای 57 اسلاید می باشد. که برای دانشجویان رشته روان شناسی و همچنین پدر ومادر هایی که فرزند دوم آنها متولد شده یا در انتظار تولد فرزند دومشان هستند بسیار کازبردی می باشد. درادامه بخشی از متن این پاورپوینت را قرار داده ایم و همچنین فهرست محتوای این پاورپوینت را به همراه یک تصویر پیش نمایش کلی از اسلایدهای این پاورپوینت قرار داده ایم تا بتوانید اطلاعات کاملی را قبل از خرید در اختیار داشته باشید و می توانید برای دسترسی به تمام محتوای این پاورپوینت ، پس از پرداخت هزینه ، به راحتی آن را دانلود کرده و استفاده کنید.

 

مقدمه

نحوه رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم در میزان سازگاری او با این مسئله اهمیت بسیاری دارد. به همین خاطر باید قبل از به دنیا آمدن فرزند جدید آمادگی لازم را در کودک بزرگ‌تر ایجاد کنید. هر چقدر که فرزند اول شما کوچک‌تر باشد توان کم‌تری برای درک این رویداد دارد. در نتیجه بیشتر احساس خطر می‌کند و ممکن است حضور کودک جدید را به عنوان از دست دادن شما تلقی کند. در این شرایط نداشتن اطلاعات کافی در مورد برخورد مناسب با کودک می‌تواند زمینه بروز مشکلات و آسیب‌های روانی گوناگونی را برای او فراهم کند. ما در این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما سودمند باشد.

زمانی که فرزند دوم متولد می شود، میزان اقتدار و قدرت فرزند ارشد خانواده کمتر شده و او به اجبار برای جلب توجه والدین و ارضای نیاز وابستگی، با عضو جدید خانواده رقابت می کند.

پیدایش تغییرات در زندگی افراد، پیامدهایی را به همراه دارد و تولد نوزاد کوچک در خانواده از این امر مستثنی نیست و ممکن است در روابط والدین با فرزند اول اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد تغییراتی در رفتار کودک شود.

 

والدین نظرات رمانتیک و آرمانی درباره این که کودکانشان چه لحظات زیبایی را با هم سپری خواهند کرد در ذهن می پرورانند. آنها می اندیشند کودکان بهترین دوستان یکدیگر خواهند شد. ولی حقیقت این است که خواهر و برادرها حداقل در سالهای اولیه زندگی شان همیشه با همدیگر خوب نخواهند بود و زمان بسیاری را در حال جنگیدن و مشاجره سپری خواهند کرد.

 

این کار به فضای ارتباطی بین فرزند اول و دوم کمک بخواهد کرد. معمولا فرزند اول ممکن است این حس را داشته باشد در شرایطی که فرزند دوم کنار والدینش خوابیده، او به نوعی تنها رها شده و به همین دلیل خود را تنها رها شده و به همین دلیل خود را تنها حس می کند و حس حسادت در او ایجاد می شود، بنابراین قبل از اینکه باعث بروز چنین حس هایی در فرزند اول شویم لازم است در مورد چنین شرایطی برای فرزند اول شفاف سازی کنیم و برایش توضیح دهیم در چند ماه اول برحسب نیازهای فرزند دوم لازم است او کنار والدین بخوابد. با این کار حساسیت ها را به حداقل خواهیم رساند.

 

فهرست مطالب:

نحوه رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم

1- در مورد نحوه برخورد با نوزاد به کودک آموزش دهید
2- مراقبت غیر مستقیم از شیوه‌های رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم
3- ابراز محبت بیشتر از شیوه‌های رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم
4- از روش‌های درست تنبیه استفاده کنید
5- دادن پاداش کلامی یکی از شیوه‌های رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم
6- صحیت با کودک در مورد احساساتش از نحوه رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم
7- مراقب کلمات و جملات خود باشید

عنوان: رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم

فرمت: ppt

تعداد صفحات: 58

پیشنمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم

پاسخ دهید