پاورپوینت اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی

پاورپوینت اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 41 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 14 فوریه 2024

به روز رسانی در: 14 فوریه 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی

پاورپوینت اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی در 38 اسلاید در زمستان 1402 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد و همچنین سایر افرادی به علوم اقتصادی علاقمند هستند مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

منابع طبیعی

منابع طبیعی (به انگلیسی: Natural resources) منابعی هستند که بدون فعالیت‌های انسانی موجود هستند. این منابع شامل تمام خواص ارزشمند از قبیل خواص مغناطیسی، گرانشی، الکتریکی، نیروها و… می‌شود. این منابع در کره زمین شامل نور خورشید، اتمسفر، آب، خشکی (شامل همه مواد معدنی) و تمام پوشش گیاهی، محصولات کشاورزی و زندگی جانوری که به صورت طبیعی در آن وجود داشته یا دارد، می‌شود.

می‌توان منابع طبیعی را به روش‌های دیگری طبقه‌بندی کرد. منابع طبیعی مواد و ترکیباتی هستند که می‌توان آنها را در طبیعت یافت. هر محصول ساخت انسان از منابع طبیعی ساخته می‌شود. یک منبع طبیعی می‌تواند به صورت مجزا وجود داشته باشد مانند هوا، آب تازه یا هر نوع ارگانیسم زنده‌ای مانند ماهی، یا در حالت‌هایی وجود داشته باشد که جهت استفاده نیاز به فراوری باشد مانند سنگ‌های معدنی فلزات، فلزات کمیاب زمین، نفت خام و اکثر گونه‌های انرژی.

منابع تجدید شدنی

منابع تجدید پذیر , به منابعی گفته می شود که سیکل به وجود آمدن آن متوقف نمی شود و در هر لحظه مقدار بسیار زیادی از آن تولید می شود .امروزه برای تولید انرژی , منابع تجدید پذیر سهم عمده از این بازار را در اختیار دارند اگر استفاده از منابع غیر تجدید پذیر را 80% در نظر بگیریم , پس از اعلام سازمان انرژی جهانی , 20% از حجم تولید انرژی را انی منابع در اختیار گرفتند.

منابع تجدید پذیر علاوه بر جنبه زیست محیطی بسیار قابل قبولی که دارند , هزینه های مصرف انرژی را به شدت کاهش می دهند , از این روی انتظار می رود که منابع تجدید پذیر تا سال 2040 سهم بسزایی در بازار مصرف انرژی داشته باشند .برای مثال می توان از هیدروژن موجود در هوا و آب به عنوان سوخت جدید در خودرو ها استفاده کرد و یا از انرژی خورشیدی خودرو ها و هواپیماها و کشتی ها ی بینظیری را تولید کرد که دیگر نیازی به سوخت گیری نداشته باشند تا جهان جای بهتری برای زندگی باشد .

فهرست:

منابع طبیعی

منابع تجدید شدنی

منابع تجدید نشدنی

آلودگی محیط زیست

حفظ محیط زیست

آلودگی هوا

باران اسیدی

زنجیره ی غذایی

شبکه ی غذایی

شبکه ی حیات

انسان،تخریب محیط زیست

سموم جهت از بین بردن گیاهان و جانوران

به وجود آمدن حشرات و جانداران مقاوم

سرازیر شدن نفت از نفت کش ها

گرم شدن کره زمین به علت گاز گلخانه ای

چالش قرن 21

عواملی که بر حجم و اندازه جریانهای اقتصادی تاثیر میگذارند:

اقتصاد منابع طبیعی

اقتصاد محیط زیست

استدلال علمی برای درک تعادل مواد

کیفیت محیط زیست

رویکرد کلی سیاست های دولتی محیط زیست

نگرش سنتی به اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست

آثار نامطلوب فعالیتهای اقتصادی بر محیط زیست

فن محوری تطبیقی

قانون سرمایه ثابت

رشد اقتصادی و محدودیت های زیست محیطی

عنوان: پاورپوینت اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی

فرمت: pptx

تعداد صفحات:  38 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید