پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت

پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 16 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 30 آوریل 2024

به روز رسانی در: 30 آوریل 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت

پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت در 42 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که برای دانشجویان رشته اقتصاد مفید است. این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

بخشی از متن:

کیفیت چیست؟

کیفیت‌ به‌ معنای‌ دستیابی‌ به ‌استانداردهای ‌از پیش ‌تعیین ‌شده‌ است. با توجه‌ به‌ این‌ تعریف‌ ابتدا استانداردهای‌ تولید محصول‌ یا ارایه ‌خدمت‌ مشخص‌ شده‌‌ و سپس ‌فعالیت ها در جهت‌ دستیابی‌ به‌ این‌استانداردها انجام‌ می‌ شود و استانداردها را برای‌ داده ‌ها(شامل ‌مواد، نیروی‌ انسانی‌، تجهیزات‌، فضا، پول‌ و…) و فرآیندها در نظر می‌ گیرند. استانداردها با توجه‌ به‌ نیازها و انتظارات‌ مشتری ها مشخص‌ می ‌شوند. با توجه‌ به‌ ظرفیت‌ و توانایی‌ فرآیندها و متغیرهای‌ مؤثر بر محیط ارایه‌ خدمت‌، استانداردها را به‌ طور عام ‌نمی‌ توان‌ تعمیم‌ داد و برای‌ هر خدمت‌ باتوجه‌ به‌ شرایط محیطی‌ و مشتری های ‌آن‌ شاید لازم‌ باشد

استانداردهای ‌مخصوص‌ به‌ خود تعیین‌ شود و فعالیت ها در جهت‌ دستیابی‌ به‌ آن‌ استانداردها(حداقل‌ های‌ قابل‌ قبول‌) صورت ‌پذیرد. کیفیت ‌به ‌معنای‌ کار درست ‌را بار اول ‌صحیح‌ انجام‌دادن‌ و بارهای‌ بعد بهتر از بار اول‌ انجام‌ دادن. تعریف‌ فوق‌ متضمن‌ تصمیم ‌گیری‌ کیفی ‌است‌. زیرا بسیاری‌ از کارها هستند که ‌انجام‌ می ‌گیرند ولی‌ آن‌ کارها در راستای‌ رسالت‌ سازمان‌ و دستیابی‌ به ‌هدف‌ یا آرمان‌ مشترک‌ ترسیم‌ شده‌ برای‌ سازمان‌، نیست؛ این‌ تعریف ‌دارای‌ عملکرد کیفی‌ نیز می ‌باشد چرا که‌ کارهای‌ درست‌ به‌ طور صحیح‌ انجام‌ داده‌ می ‌شوند.

چارچوب اصلی سیستم مدیریت کیفیت

سیستم مدیریت کیفیت (QMS) مجموعه ای از فرآیندهای کسب و کار است که بر روی برآورده کردن مستمر نیازهای مشتریان و افزایش رضایت آنها متمرکز است. اجرای یک QMS می تواند با هدف و جهت استراتژیک سازمان همسو باشد. تعریف QMS به عنوان اهداف و آرمان های سازمانی، خط مشی ها، فرآیندها، اطلاعات مستند و منابع مورد نیاز برای اجرا و نگهداری آن بیان می شود. ISO 9001:2015استاندارد بین المللی است که توسط سازمان بین المللی استاندارد تدوین شده است و تمامی الزامات مورد نیاز برای پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت را مشخص می کند.

در واقع، اکثر مردم از اصطلاح QMS به عنوان مترادف برای خانواده ISO 9001 استفاده می کنند، حتی اگر دومی فقط سندی است که اولی را توصیف می کند. اصطلاح “سیستم مدیریت کیفیت” و اصطلاح اولیه “QMS” در سال 1991 توسط کن کروچر، مشاور مدیریت بریتانیایی که بر روی طراحی و پیاده‌ سازی یک مدل عمومی از یک QMS در صنعت فناوری اطلاعات کار می‌کرد، ابداع شد.

سیستم های مدیریت کیفیت اولیه بر نتایج قابل پیش بینی یک خط تولید محصول صنعتی با استفاده از آمار ساده و نمونه گیری تصادفی تاکید داشتند. در قرن بیستم، ورودی ‌های نیروی کار معمولاً پرهزینه ‌ترین ورودی ‌ها در اکثر جوامع صنعتی بودند، بنابراین تمرکز روی همکاری و پویایی تیمی، به ‌ویژه پیام ‌رسانی اولیه مشکلات از طریق چرخه بهبود مستمر، معطوف شد. در قرن بیست و یکم، QMS تمایل به همگرایی با ابتکارات پایداری و شفافیت دارد، زیرا رضایت سرمایه‌گذاران و مشتریان و کیفیت درک شده به طور فزاینده ‌ای با این عوامل مرتبط است.

از بین الزامات QMS، خانواده استانداردهای ISO 9000 احتمالاً یکی از گسترده ‌ترین استانداردهایی است که در سرتاسر جهان اجرا می‌شود.9  عنصر اصلی یک سیستم مدیریت کیفیت عبارتند از: سیاست کیفیت و اهداف، نظام نامه یا راهنمای کیفیت، ایجاد چارت سازمانی (ساختار سازمانی و مسئولیت ها)، مدیریت اطلاعات، فرآیندها از جمله خرید، کیفیت محصول و رضایتمندی مشتری، بهبود مستمر، ابزار کیفیت و کنترل اسناد.

اصول مدیریت کیفیت

طور خلاصه، هفت اصل مدیریت کیفیت عبارتند از:

1- مشارکت مردم.

2- تمرکز بر مشتری.

3- رهبری.

4- رویکرد فرآیندی.

5- بهبود.

6- تصمیم گیری مبتنی بر شواهد.

7- مدیریت روابط

فهرست:

کیفیت چیست ؟

چارچوب اصلی سیستم مدیریت کیفیت

اصول مدیریت کیفیت

 فواید پیاده سازی ISO 9001:2000

بهبود مداوم

انواع هزینه های کیفیت

 هزینه های پیشگیرانه

 هزینه های ارزیابی

هزینه های خرابی و اصلاح

چرخه عملکرد سیستم کیفیت

 نکات قابل توجه در سیستم مدیریت کیفیت

تحقق خدمات

اندازه گیری ، تحلیل و بهبود

چرخه عملکرد سازمان

نتايج استقرار سيستم تضمين كيفيت

نگرش هاي غلط مديران در سيستمهاي كيفيت

نکات قابل توجه در پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت

عنوان: پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 42 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید