پاورپوینت نظریه روان درمانی اروین یالوم

پاورپوینت نظریه روان درمانی اروین یالوم

دسته بندی:

قیمت: 13000 تومان

تعداد نمایش: 290 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 25 نوامبر 2020

به روز رسانی در: 25 نوامبر 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

13000 تومان – خرید

پاورپوینت نظریه روان درمانی اروین یالوم

پاورپوینت نظریه روان درمانی اروین یالوم شامل 32 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

اروین یالوم درمانگری قصه‌گوست که علاوه بر کتاب‌هایی مانند روان‌درمانی اگزیستانسیال یا هنر درمان که به‌عنوان کتابِ درسی در دانشگاه‌های نقاط مختلف جهان استفاده می‌شوند، داستان‌ها و رمان‌هایی غنی از آموزه‌های روان‌درمانی نوشته است. یالوم از پیشگامان روان‌درمانی اگزیستانسیال است و دستی در گروه‌درمانی نیز دارد. یالوم از مرگ، آزادی، تنهایی و پوچی به‌عنوان ۴ مسئله‌ی اساسی که همه‌ی انسان‌ها در طی زندگی خود با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند، یاد می‌کند و آن‌ها را زیربنای اصلی اضطراب و رنج‌های روانی می‌داند.

او که روان‌درمانی هر مراجع را خلاقانه و با ذهنی باز و آماده پیش می‌برد، در روان‌درمانی، بیشتر از اتکا بر تکنیک‌ها و قالب‌های مشخص درمانی در پی برخوردی خودانگیخته و رابطه‌ای اصیل با مراجع است. یالوم در توضیح اهمیت رابطه‌ی درمانگر-مراجع تا آنجا پیش می‌رود که می‌گوید: این رابطه است که درمان می‌کند. به عقیده‌ی او درمانگر اگزیستانسیال باید بدون پیش‌فرض‌هایی که درک را تحریف می‌کنند به دنیای وجودی مراجع وارد شود و به آن گوش فرا دهد.

در ادامه با این درمانگر و نویسنده‌ی خلاق و عقاید او در رابطه با چگونگی شکل‌گیریِ ناهنجاری روانی و مؤلفه‌های اساسی روان‌درمانی و گروه‌درمانی بیشتر آشنا می‌شویم.

زندگی حرفه‌ای

اروین یالوم در ۱۳ ژوئن ۱۹۳۱ در واشنگتن، دی. سی. به دنیا آمد. والدین او چندین سال پیش از تولدش از روسیه نقل‌مکان کرده بودند و زمانی که به واشنگتن رسیدند یک مغازه‌ی خواربارفروشی باز کردند. یالوم و خانواده‌اش در طبقه‌ی بالای همین مغازه زندگی می‌کردند، او بیشتر دوران کودکی‌اش را در میان کتاب‌ها سپری کرد.

یالوم لیسانس خود را از دانشگاه جرج واشنگتن در ۱۹۵۲ گرفت و مدرک دکترای خود را از دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه بوستون در ۱۹۵۶ دریافت کرد. طی چند سال پس‌ازآن، او دوره‌ی انترنی خود را در بیمارستان Mount Sinai و دوره‌ی رزیدنسی خود را در بیمارستان Johns Hopkins کامل کرد و در ارتش خدمت نمود. در ۱۹۶۲ یالوم به‌عنوان مدرس در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه استنفورد آغاز به کارکرد و در ۱۹۷۳ به مقام استادی در روان‌پزشکی نائل آمد.

یالوم حرفه ادبی خود را با انتشار کتاب “نظریه و عمل در روان‌درمانی گروهی” آغاز کرد؛ که از همان زمانِ انتشارش به‌عنوان کتاب درسی در نقاط مختلف جهان استفاده شد. یالوم از آن زمان، کتاب‌های بسیار دیگری ازجمله کتاب‌های درسی، داستان‌های تخیلی و غیرتخیلی را منتشر کرد. دژخیم عشق کتاب پرفروش او در ۱۹۸۹، چشم‌اندازی کمتر بالینی و بیشتر انسانی را درباره‌ی تاریخچه‌ی ۱۰ نفر از مراجعانش فراهم آورد. در ۱۹۹۲ او اولین رمان خود، وقتی نیچه گریست را منتشر کرد. این کتاب برنده‌ی مدال طلای commonwealth کالیفرنیا شد.

بسیاری از کتاب‌های تخیلی یالوم محتوایی شامل مضامین فلسفی و روانشناسی اگزیستانسیال دارند.

در ۱۹۷۶ جایزه‌ی Foundations Fund به او اهدا شد و در ۲۰۰۱ جایزه‌ی اسکار Pfister را از انجمن روان‌پزشکی آمریکا دریافت کرد.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی حرفه‌ای

یالوم و آسیب‌شناسی روانی

یالوم و روان‌درمانی

تکنیک‌های روان درمانی

یالوم و درمان گروهی

نتیجه‌گیری

عنوان : نظریه روان درمانی اروین یالوم

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

نظریه روان درمانی اروین یالوم

پاسخ دهید