پاورپوینت معماری کتابخانه سیاتل 

پاورپوینت معماری کتابخانه سیاتل 

دسته بندی:

قیمت: 13900 تومان

تعداد نمایش: 51 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 12 می 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

پاورپوینت معماری کتابخانه سیاتل

پاورپوینت معماری کتابخانه سیاتل ppt در 54 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

مقدمه

درطول زمان کتابخانه فضایی رمزآلود و پرکشش برای من بوده است. در واقع تصور میلیون ها کتاب زیر یک سقف، همه دانش و تفکرات ثبت شده بشر در یک محیط، ایده ای جذاب و در عین حال ترسناکی را ارائه می کند. احساس کوچک و نادان بودن در مقابل قفسه های بلند و طولانی کتابخانه ها تقریبا اولین تجربه حسی من در هر کتابخانه ای است. اما داستان در مورد کتابخانه مرکزی سیاتل متفاوت می باشد؛ یکی از متفکرترین معماران عصر ما، در یکی از زیباترین شهرهای آمریکا، کتابخانه یا به عبارتی موجودی جدید را به عنوان کتابخانه ی معاصر طراحی می کند. کتابخانه سیاتل نه تنها از لحاظ فرم و سازه بنایی جالب توجه می باشد، بلکه از نظر عملکرد و نوع استفاده از فضا و حتی ردیابی کتابها رویکردی جدید نسبت به یک عملکرد کلاسیک دارد.

 

تاریخچه کتابخانه سیاتل 

از سال 1891 کتابخانه ای در مرکز شهر سیاتل واقع شده است. با این حال ، کتابخانه امکانات اختصاصی خود را نداشت و اغلب از ساختمان به ساختمان در حال حرکت بود. کتابخانه سیاتل کارنگی ، اولین کتابخانه دائمی واقع در ساختمان اختصاصی خود در خیابان چهارم و خیابان مدیسون ، در سال 1906 با طراحی Beaux-Arts توسط Peter J. Weber افتتاح شد. اندرو کارنگی ، حمایت که از کتابخانه های بعد شامل پنج تن دیگر در شهر سیاتل، 200،000 دلار برای ساخت و ساز از کتابخانه جدید اهدا کرد. آن کتابخانه ، با ارتفاع 55000 فوت مربع (5100 متر) ، با وسعت ساخته شده در سال 1946 ، سرانجام برای جمعیت شهری بسیار کوچک و تنگ شد که با تعویض کتابخانه ، از زمان افتتاح کتابخانه تقریباً دو برابر شده بود.

 

کتابخانه سیاتل

هرچند که این کتابخانه دارای گنجینه ای از کتاب های ارزشمند، سیستمهای تکنولوژیک بسیار پیشرفته و بسیاری محاسن دیگر است، اما شهرت آن تنها و تنها نتیجه نبوغ رم کولهاس و معماری وصف ناپذیر بنا می باشد. ظاهر متفاوت این بنا با آنچه در پیرامون آن به چشم میخورد هرگز دلیلی بر عدم توجه به بستر و زمینه طرح نمی باشد، چرا که شیوه پاسخگویی به نیازهای سایت در نظر کولهاس چیزی فراتر از همخوانی مصالح، رنگ و ارتفاع ساختمان با همجواری هاست. دریک کلام می توان گفت، که در این بنا، عملکرد به درون توده ای از پیش طراحی شده تزریق نشده و فرم بنا برآمده از تمامی نیازهای عملکردی درون و بیرون آن است.

 

معماری کتابخانه سیاتل 

این کتابخانه از همان ابتدا عنصر شگفتی و اعجاب را با فرم خود و نحوه قرارگیری بر روی شیب سایت به نهایت می رساند. با وجود اینکه جداره های ساختمان در کد ارتفاعی خیابان، شفاف می باشند ولی همچنان فضای داخلی کتابخانه در هاله ای از ابهام می ماند. وارد شدن به کتابخانه از جبهه ی غرب به سان وارد شدن به یک سرسرای بزرگ از جنس نور و رنگ است. باز بودن فضا و تجربه های متفاوت فضایی در نقاط مختلف طبقه همکف، حرکت و خوانش فضا را راحت تر و سریع تر می کند. بر خلاف ساختار کلاسیک کتابخانه ها که کتاب اولین و شاخص ترین عنصر فضا می باشد، در کتابخانه سیاتل انسان و حرکت استفاده کننده در محیط چه در سطح افقی و چه در ارتفاع مهمترین مشخصه این معماری می باشد.

 

 

فهرست

مقدمه

تاریخچه

کتابخانه سیاتل

بیوگرافی معمار بنا

مفهوم و معنی تازه ی کتابخانه

معماری بنا

استفاده از رنگ های جذاب در طراحی برخی فضاها

ساختار کتابخانه ی سیاتل

فضاهای تشکیل دهنده ی کتابخانه ی سیاتل

مارپیچ کتاب ها

رعایت استانداردهای پایداری انرژی در این ساختمان

تصویر پلان ها

نتیجه گیری

 

 

عنوان: پاورپوینت معماری کتابخانه سیاتل

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 54 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت معماری کتابخانه سیاتل 

پاسخ دهید