پاورپوینت معماری ویلای رج کیش 

پاورپوینت معماری ویلای رج کیش 

دسته بندی:

قیمت: 12900 تومان

تعداد نمایش: 77 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 8 می 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

12900 تومان – خرید

پاورپوینت معماری ویلای رج کیش 

پاورپوینت معماری ویلای رج کیش  ppt در 45 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

مقدمه

این روزها اگر نگاهی گذرا به آثار معماری ایران داشته باشیم به خوبی شاهد سیر تحول معماری ایرانی خواهیم شد. هرچند که تعداد آثار ناب در میان انبوه ساخت و سازهای بازاری انگشت شمار است اما همین تعداد محدود می تواند گواهی برای سیر پیشرفت معماری های امروز ایران باشد. ویلای رج یکی از طراحی های برجسته معماری ایران در جزیره کیش است.

 

ایده طراحی ویلای رج 

مهم ترین عامل شروع طراحی ویلای رج، تلاش معمارن برای برطرف ساختن نیازهای کمی و کیفی پروژه بوده تا نیازهای کارفرما از برخی مشکلات برطرف شود. خلق فضاهای استاندارد و منطبق شدن کلیت خانه با حریم خصوصی در داخل و خارج، از مهم ترین برنامه های طراحی ویلا بوده است. معماری ویلا می بایست از فیلترهای ضوابط شهرسازی منطقه عبور می کرده تا نیازها و خواسته های کارفرما را ارائه دهد. داشتن ساختمانی مدرن که در عین حال به معماری سنتی توجه داشته باشد و به کاربردی بودن فضاهای داخلی هم توجه کند. علاوه بر خصوصیات طراحی، سازگاری با شرایط اقلیمی منطقه (گرما و تابش شدید نور آفتاب) یکی از چالش های اصلی پروژه بوده که در شکل گیری طرح و ایده اصلی ویلا تأثیرگذار بوده است.

 

ایده و روند طراحی ویلای رج 

با توجه به عدم رضایت کارفرما از فضاهای موجود در خانه قبلی و علاقه­مندی و تأکید وی بر حفظ و ایجاد محرمیت در معماری داخلی و حجم کلی ساختمان، سعی این تیم معماری بر پاسخ به کمبودهای کمی و کیفی فضایی کار و براساس نیازها و هماهنگ باسلیقه و سبک زندگی ایشان بوده است.

 

سازگاری  ویلای رج با شرایط اقلیمی و محیطی منطقه

استفاده از یک عنصر رایج در معماری جنوب ایران به نام شانشیر که سبب جلوگیری از تبادل سریع حرارت می گردد و مانع از نفوذ نور شدید خورشید می شود. این ویژگی اقلیمی فیلتری است بین فضای داخل و خارج که نقط واسطه را برای ایجاد سایه روی بدنه ها و بازشوها، تصفیه نور  و کاهش رطوبت از طریق کنترل جریان هوا ایفا می کند. همچنین هدایت باد به داخل فضای ساختمان و امکان بهره برداری از تهویه ای در دو طرف از ویژگی های مهم و کاربردی شانشیر می باشد.

 

خصوصیات ویلای رج 

شانشیر دارای خصوصیات مهم دیگر می باشد که در ادامه آنها را نام برده ایم:

ایجاد حداکثر باز شو در نمای شمالی و جنوبی ساختمان، برای تهویه مطلوب

استفاده از مصالح آجر در پوسته و نمای ساختمان، به دلیل ظرفیت حرارتی بالا

استفاده از رنگ روشن در نمای ساختمان

ایجاد دیوارهای دوجداره خارجی، برای به‌حداقل‌رساندن تبادل حرارتی داخل و خارج ساختمان

ویلای رَج، سایه مدرنیزه بر معماری سنتی کیش

 

 

فهرست

مقدمه

ایده طراحی

رعایت ضوابط شهرسازی منطقه

نیازهای کارفرما

سازگاری با شرایط اقلیمی و محیطی منطقه

خصوصیات این سازه

سال ساخت سازه

مجریان سازه

ایده و روند طراحی پروژه

فیلترهای موجود در ساخت سازه

چالش ­های پیشرو در طراحی

رعایت ضوابط شهری

تأمین نیازهای کارفرما

سازگاری با شرایط اقلیمی منطقه

دیگر فنون

مشخصات کلی پروژه

بازتاب معماری بومی خلیج‌فارس در پروژه “رج” در جزیره کیش

جوایز

سخن پایانی

 

عنوان: پاورپوینت معماری ویلای رج کیش

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 45 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت معماری ویلای رج کیش 

پاسخ دهید