پاورپوینت معماری مسجد بازار مرند

پاورپوینت معماری مسجد بازار مرند

دسته بندی:

قیمت: 12900 تومان

تعداد نمایش: 53 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 26 آوریل 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

پاورپوینت معماری مسجد بازار مرند

پاورپوینت معماری مسجد  بازار مرند ppt در 40 اسلاید زیبا  تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

مقدمه

معماری مسجد بازار مرند (بازار ریسمان فروشان)

مسجد مادر نوح یا مسجد بازار مرند، بنای این مسجد در دوران صفوی ساخته شده است که در ابتدا به شکل گنبد بوده است و در سال ۱۲۶۸هجری قمری پس از تجهیزات اساسی تبدیل مسجد گردیده است سنگ نوشته های مرمرین به زبان عربی دارد که ترجمه آن چنین است “این مسجد شریف چنان که بین مردم معروف شده، قبر مادر نوح پیغمبر است “.

کتیبه های مسجد بازار مرند

در مسجد بازار جمعا سه عدد کتیبۀ مرمری وجود دارد که با خط زیبایی نوشته شده است.

آنطور که از کتیبه های سه گانه مسجد بر می آید ساختمان فعلی مسجد در سال 1268 هجری قمری بر روی بقعه در هم کوبیده شده و یا تعمیرات اساسی شده است . مساحت فعلی مسجد حدود 600 متر مربع است.

یکی از این کتیبه ها در بالای محراب قرار دارد و دو کتیبه دیگر در چایخانه و بالای سر در وردودی اصلی مسجد جای گذاری شده است.

 

فهرست

مقدمه

معماری مسجد  بازار مرند (بازار ریسمان فروشان)

مسجد بازار مرند

کتیبه های مسجد

نحوه نورگیری بازار

عنوان: پاورپوینت معماری مسجد بازار مرند

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 40 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت معماری مسجد بازار مرند

پاسخ دهید