پاورپوینت معماری بازار رضا مشهد

پاورپوینت معماری بازار رضا مشهد

دسته بندی:

قیمت: 12900 تومان

تعداد نمایش: 86 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 26 آوریل 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت معماری بازار رضا مشهد

پاورپوینت معماری بازار رضا مشهد ppt در 40 اسلاید با ظاهری جذاب تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

مقدمه

بازاری طویل با ساختار سنّتی که شباهت زیادی با بازارهای اصیل و تاریخی ایرانی دارد یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر مشهد به شمار می‌رود. بازار رضا گرچه به عنوان یکی از بازارهای قدیمی شهر مشهد شناخته می‌شود ولی در همین عصر حاضر احداث شده است. بنابراین در مقایسه با بازارهای سنّتی دیگر شهرهای ایران، قدمت زیادی ندارد. در واقع در هنگام احداث این بازار تلاش شده تا از سبک معماری و المان‌های موجود در بازارهای سنّتی و باستانی ایرانی استفاده شود.

بازار رضا در سال ۱۳۵۵ شمسی و به دستور محمد رضا شاه توسط ولیان، استاندار وقت خراسان و بنا به قوانین دوره پهلوی، نایب التولیه آستان قدس، ساخته شد. پس از تصویب کلیت ساخت بازار رضا در مجلس وقت ایران و در خیابان شیخ طوسی سابق، اقدام به تخریب بناها و مغازه های قدیمی و پراکنده اطراف حرم نمودند. پس از تخریب بازار قدیم مشهد، ساخت بازار رضا در سال ۵۴ آغاز و در سال ۵۵ به اتمام و افتتاح رسید. این بازار برای گردشگران و زائرینی که به مشهد می آیند، در کنار حرم متبرکه ساخته شد. در نهایت به هر یک از کسبه در بازار رضا مشهد، مغازه ای داده شد.

یکی از جالب ترین موضوعاتی که راجع به بازار رضا مشهد می توان گفت زمان ساخت آن است. این بازار با سرعت بسیار بالا و در عرض ۱۱ ماه ساخته شد.

فهرست

مقدمه

تاریخچه بازار رضا مشهد

معماری بازار رضا مشهد

طبقه همکف بازار

ویژگی خاص بازار رضا مشهد

بازارهای جانبی

دسترسی به بازار رضا مشهد

مشخصات کلی بازار رضا مشهد

مغازه ها و سوغاتی های مشهد در بازار رضا

عنوان: پاورپوینت معماری بازار رضا مشهد

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 40 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلاید های این پاورپوینت

2021 04 25 17 01 42

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید