پاورپوینت غرور کودک و نحوه برخورد با آن

پاورپوینت غرور کودک و نحوه برخورد با آن

دسته بندی:

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 29 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 12 ژوئن 2024

به روز رسانی در: 12 ژوئن 2024

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت غرور کودک و نحوه برخورد با آن

پاورپوینت غرور کودک و نحوه برخورد با آن در 35 اسلاید در بهار 1403 تهیه شده که افرادی که تمایل دارند رفتار کودکان را بهتر بشناسند از آن استفاده کنند این پاورپوینت به راحتی قابل ویرایش است و در ادامه بخشی از محتوای آن را برای شما قرار داده ایم و پس از آن نیز فهرست محتوای پاورپوینت و همچنین تصویری از پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت را نیز قرار داده ایم و در صورتی که مایل باشید می توانید این پاورپوینت را خریداری نموده و به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید

بخشی از متن:

غرور چیست؟

غرور به حالتی گفته می‌شود که در آن فرد ارزش بسیار زیادی برای خود قائل است و خود را از همه بالاتر می داند. در واقع غرور زمانی ناشی می‌شود که افراد با مقامات دنیایی و ویژگی هایی که شاید حتی پایدار نباشند، فریب می خورند و در پی هوای نفس خود دچار این احساس غرور می شوند. آن ها خود را از دیگران بالا می‌دانند و فکر می‌کنند که از هر کس و هر چیزی بهتر هستند. حتی در موارد بسیار حاد…..

کودک مغرور چه کودکی است؟

تکبر و غرور نوعی نگرش است که فرد فکر می کند نسبت به دیگران بالاتر، مهم تر و ارزشمندتر است و همچنین معتقد است که عقاید و نظرات او بهتر از دیگران است.روانشناسان رشد در ابتدا این نکته مهم را ذکر می کنند که کودکان، مغرور به دنیا نمی آیند بلکه دلایلی باعث مغرور شدن آن ها می شود. آن ها می گویند، در رفتار بچه های مغرور نوعی خود برتری دیده می شود به طوری که این موضوع والدین را عصبانی می کند و دوستانشان آن ها را دوست ندارند و از آن ها دوری می کنند. آن ها همچنین به این اشاره کرده اند که اکثر کودکان مغرور، کودکانی باهوش، با استعداد و با اعتماد به نفس هستند.

مرز بین اعتماد به نفس و غرور بسیار باریک است و شاید این مرز برای کودک مشخص نیست؛ اگر فرزندتان فخرفروشی می کند، بر روی عیب ها و اشتباهات خود سرپوش می گذارد و دیگران را تحقیر می کند تا بتواند حال خود را بهتر کند، به احتمال زیاد در شناسایی این مرز دچار مشکل شده است و شاید با کمک و…..

علل خود‌خواهی کودکان چیست؟

نه تنها از وسایل خود به بچه‌های دیگر چیزی نمی‌دهند بلکه وسیله یا اسباب بازی بچه‌های دیگر را هم به زور از آنها می‌گیرند. این خاصیت بچه‌هایی است که خودخواه هستند و با این صفت اخلاقی دیگران را کلافه می‌کنند. کودکان خودخواه فقط در پی منفعت خود بوده و کاری به جمع ندارند. ترجیح چنین کودکانی این است ابتدا نیاز‌ها و خواسته‌های خودشان بر‌آورده شده و شادی خودشان تامین شود.

اما با این تعابیر نمی‌شود این رفتار کودک را به پای بدی او گذاشت. به طور قطع دلایلی پشت رفتار این کودک است که باعث می‌شود او چنین منشی داشته باشد. ما در اینجا به برخی علل خودخواهی_کودکان می‌پردازیم:

1- تربیت غلط خانوادگی

شاید ما هم جز همان والدینی هستیم که وقتی همراه با فرزندمان در مترو یا اتوبوس نشسته‌ایم موقع دیدن خانمی مسن نه خودمان از جای بلند می‌شویم و نه اجازه آن را به کودکمان می‌دهیم یا وقتی قرار است مهمان‌هایی به خانه ما بیایند به فرزندمان هشدار می‌دهیم قبل از آمدن آنها وسایلش را پنهان کند یا اگر بچه خانواده اسباب بازی خواست به او ندهند. پس اینجا ما خودمان چنین خلق و خویی را به فرزندمان آموزش می‌دهیم و یادمان می‌رود همین کودک، فردا که با چنین منشی بزرگ شد با خود ما هم خود‌خواهانه برخورد خواهد کرد.

اما اگر ابتدا با رفتار خود سپس با کلاممان سخاوت را به کودک یاد بدهیم او با الگو‌پذیری که از ما دارد رفتار سخاوتمندانه را یاد می‌گیرد. اسباب بازی‌هایش را در اختیار کودکان دیگر قرار داده و بر خلاف بچه‌های خود‌خواه که خیلی محبوب دیگران نیستند عزیز جمع شده و به نوعی آرامش می‌رسد. این آرامش که به دلیل کمتر شدن دعوا بین هم سن و سالانش است دلیل دیگری هم دارد و آن تأمین نیاز محبوب بودن و دوست داشته شدن توسط دیگران است.مورد دیگر که در این گزینه جای دارد

 توجه بیش از حد به کودک است. زمانی که ما بی‌دلیل به آنها هر امتیازی را می‌دهیم و محبتی خارج از حد تعادل را برایشان قایل هستیم نتیجه‌اش خود‌خواه شدن آنها می‌شود. به طور مثال از روی دلسوزی اجازه نمی‌دهیم آنها با پول قلک خود برای ما هدیه بخرند. از طرفی از سهم غذای خود یا هزینه لباس خود می‌زنیم تا به رفاه بیش از حد کودک برسد. در نتیجه

فهرست:

غرور چیست؟

کودک مغرور چه کودکی است؟

علل خود‌خواهی کودکان چیست؟

علائم غرور در کودکان

شیوه های پیشگیری از غرور کودک

با کودک مغرور چه کنیم؟

چگونه اعتماد به نفس کاذب در کودکان را مدیریت کنیم؟

عنوان: پاورپوینت غرور کودک و نحوه برخورد با آن

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 35 اسلاید

تصویر پیش نمایش:

پاورپوینت غرور کودک و نحوه برخورد با آن

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید