پاورپوینت در مورد تاریخ ادبیات 1

پاورپوینت در مورد تاریخ ادبیات 1

دسته بندی:

قیمت: 15000 تومان

تعداد نمایش: 37 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 18 ژانویه 2023

به روز رسانی در: 18 ژانویه 2023

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاورپوینت در مورد تاریخ ادبیات 1

پاورپوینت تاریخ ادبیات 1 شامل 166 اسلاید زیبا هستش، با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد که به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد. در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان رشته ادبیات کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم، سپس در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید.

 

بخشی از متن پاورپوینت :

معرفی و راهنمایی کلی طرح درس تاریخ ادبیات (1) و جایگاه آن در میان درسهای دیگر:

هدف کلی این درس آشنایی با ادبیات و تاریخ آن از زمان پیدایش آثار مربوط به آن تا قرن چهارم هجری است. موضوع اصلی این درس تعریف و هدف ادبیات و تاریخ پیدایش آن و بررسی انواع متون ادبی هر دوره تاریخی و پیدا کردن قانون حاکم بر چگونگی پیدایش و تحول آثار ادب فارسی. ادب به همه افعال پسندیده‏ای گفته می‏شود که از نفس صادر می‏گردد و فرق آن با اخلاق در این است که اخلاق، هم به افعال پسندیده و هم به افعال ناپسند اطلاق می‏گردد.

از دیرباز فنون مربوط به ادب را فنون ادبیه یا علوم ادبیه گفته‏اند و مجموع فنون ادبیه را ادبیات نام داده‏اند. قدما در تعداد فنون ادبی اختلاف دارند. بعضی آن را هشت فن و برخی بیشتر دانسته‏اند. ادبیات در اصل جمع ادبیه است. با حذف موصوف آن (فنون یا علوم)، ولی عادتاً در فارسی آن را جمع ادب به کار برده‏اند. ادیب در آن روزگار به کسانی گفته می‏شد که از همه دانشهای ادبی یا بیشتر آنها کمابیش آگاهی داشت.

به تعبیر عام ادبیات معنای وسیعی دارد و بسیاری از آثار علمی و فکری را شامل می‏شود. اما به تعبیر خاص، ادبیات به معانی گوناگون به کار می‏رود. اثر ادبی سخنی است که اندیشه و احساس و تجربه گوینده یا نویسنده را آمیخته با تخیّل هنرمندانه بیان کند. وسیله آفرینش اثر ادبی کلمه‏ها و جمله‏ها، یعنی زبان است. شاعر یا نویسنده هنگامی می‏تواند اثری ادبی بیافریند که خود شادیها، رنجها، آرزوها، ناکامیها و فراز و نشیبهای زندگی را آزموده باشد. به همین سبب اثر ادبی در ظاهر بیانگر عاطفه، اندیشه و تجربه یک نویسنده یا شاعر است. تاریخ ادبیات، تنها تاریخ شاعران و نویسندگان نیست. با تحقیق در ادبیات ملتی، می‏توان پی برد که آن ملت چگونه می‏زیسته است، به حیات چگونه نگریسته است و احساس آن ملت چگونه بوده است. تاریخ ادبیات آینه تمام نمای حیات ملی و معنوی ملتهاست.

 

پیش نمایش بخشی از صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت در مورد تاریخ ادبیات

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید