پاورپوینت اختلال الکسی تایمیا و یا ناتوانی در ابراز هیجانات

پاورپوینت اختلال الکسی تایمیا و یا ناتوانی در ابراز هیجانات

دسته بندی:

قیمت: 11000 تومان

تعداد نمایش: 358 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 14 اکتبر 2020

به روز رسانی در: 14 اکتبر 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

11000 تومان – خرید

پاورپوینت اختلال الکسی تایمیا و یا ناتوانی در ابراز هیجانات شامل 30 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

پاورپوینت اختلال الکسی تایمیا و یا ناتوانی در ابراز هیجانات

پاورپوینت اختلال الکسی تایمیا و یا ناتوانی در ابراز هیجانات شامل 30 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

آلکسی تایمیا را می توان به عنوان یک ویژگی شخصیتی معنی کرد که در آن فرد در شناسایی و توضیح احساسات خود دچار مشکل می باشد. این ویژگی در الکسی تایمیا به دلیل عملکرد نامناسب آگاهی های عاطفی، روابط غلط اجتماعی و سایر مشکلات درونی خود شخص می باشد. علاوه بر آن افرادی که از الکسی تایمیا رنج می برند، همیشه در تفکیک کردن احساسات خوب و بد دچار مشکل می شوند و نمی دانند که چه مواقعی باید دلسوزی کرد و چه مواقعی باید پاسخ احساسی نداشته باشند.

تاریخچه بیماری الکسی تایمیا

آلکسی تایمیا تقریباً در سال 1970 شروع شد و تحقیقات نشان داد که معمولاً در آقایان بیشتر از خانم ها می باشد.آلکسی تایمیا اولین بار در فردی تشخیص داده شد که دچار کمبود آگاهی های عاطفی بود و تقریباً در آن زمان هشت درصد از مردان و دو درصد از خانم ها تجربه الکسی تایمیا را داشتند که از خفیف، متوسط و شدید دسته بندی می شد.

بررسی انواع ، وقتی ابراز احساساتتان کور می شود

دو نوع وقتی ابراز احساساتتان کور می شود وجود دارد که در این مبحث  به تفسیر و توضیح آنها خواهیم پرداخت.

1. آلکسی تایمیا توضیحی:

علت مشخصی دارد و معمولاً وضعیتی موقتی را شامل می شود.

اختلالات اضطرابی یکی از علامت این بیماری می باشد که باعث می شود افراد از وضعیت هایی به شدت وحشت کنند.

2. آلکسی تایمیا رفتاری:

یک نوع مشکل ذاتی در فرد می باشد که هنگام تولد آن را به همراه داشته است، مثلاً این مشکل به دلیل نادیده گرفته شدن از جانب دیگران رفته رفته بدتر و شدیدتر می شود.

تقریباً 10 درصد از جمعیت کل دنیا به آلکسی تایمیا مبتلا هستند و وضعیت های مربوط به روان پزشکی دارند و مطالعات نشان می دهد که الکسی تایمیا به سن و جنسیت افراد بستگی دارد و می توان طبق همین عوامل رشد آن ها را کنترل کرد و رشد آلکسی تایمیا در چند سال اخیر حدودا کمتر از 10 درصد می باشد.

فهمیدن و بروز احساسات تقریباً دو بخش اصلی از تجربه فرد می باشد که بسیاری از مردم ممکن است هنگام انجام این کار دچار سردرگمی شوند و می توان علت های ممکن این اتفاق را فهمید.

گاهی اوقات خود ما نیز از پس این کار بر نمی آییم و نیاز داریم که به یک متخصص مراجعه کنیم تا به کمک کند و بتوانیم راه حل های مناسبی را پیدا کنیم و متخصص در این راه به ما کمک می کند تا علائم و راه های درمان را بشناسیم که یکی از علائم الکسی تایمیا ناتوانی در فهم احساسات و عواطف می باشد.

چطور متوجه بیماری الکسی تایمیا در فرد شویم؟

 می توان با دو عامل آلکسی تایمیا را متوجه شد:

عامل ذهنی:زمانی اتفاق می افتد که افراد با چالش هایی در زندگی روبه رو می شوند و سعی می کنند که احساسات خود را بفهمند و در مورد آن صحبت کنند.

دیگر عامل تاثیر پذیری می باشد و زمانی است که مردم با تجربه های سخت روبرو هستند و می خواهند آن را به اشتراک بگذارند و راه حل هایی را نیز دریافت کنند.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه بیماری الکسی تایمیا

چطور متوجه بیماری الکسی تایمیا در فرد شویم؟

علائم بیماری الکسی تایمیا

الکسی تایمیا و سلامت ذهن

درمان های بیماری الکسی تایمیا

یادداشت برداری در مورد بیماری الکسی تایمیا

آیا آلکسی تایمیا را می توان یک اختلال ذهنی دانست

تفاوت بیماری الکسی تایمیا و اختلال شخصیت چیست

آلکسی تایمیا و رابطه آن با دیگر اختلالات روانشناسی

 

عنوان :  اختلال الکسی تایمیا و یا ناتوانی در ابراز هیجانات

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 30

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

c0rb 1%D9%88%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84 %D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C %D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7 %D9%88 %DB%8C%D8%A7 %D9%86%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C %D8%AF%D8%B1 %D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%B2 %D9%87%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA

پاسخ دهید