پاورپوینت آشنایی با واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR

پاورپوینت آشنایی با واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR

دسته بندی:

قیمت: 11000 تومان

تعداد نمایش: 364 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 29 اکتبر 2020

به روز رسانی در: 29 اکتبر 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

11000 تومان – خرید

پاورپوینت آشنایی با واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR

پاورپوینت آشنایی با واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR  شامل 20 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده مفهومی‌ست که در بسیاری از علوم وارد شده است. ایده اولیه واقعیت افزوده در سال ۱۹۹۰ توسط توماس کادل در شرکت هواپیمایی بوئینگ مطرح شد و پس از آن نیز بیشتر نیروی هوایی امریکا مورد استفاده و توسعه قرار می گرفت اما از میانه‌های دهه ۹۰ این تکنولوژی به دنیای هنر و سرگرمی راه یافت و تئاترهایی با نمایش واقعیت افزوده روی صحنه رفتند.  معماری، مد و لباس، موزه‌ها و هنر و تمامی کارهای عمرانی و هوا فضا مدت هاست از این دانش در کارهای خود بهره می گیرند. حال برای روشن شدن این مفاهیم ابتدا به سراغ مفهوم پردازش تصویر که پایه‌ی تکنولوژی VRو AR است می رویم تا فهم واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای ما ساده تر شود.

 

مفهوم پردازش تصویری:

پردازش تصویر روشی است برای انجام برخی  عملیات بر روی یک تصویر،  به منظور به دست آوردن یک تصویر پیشرفته یا استخراج برخی از اطلاعات مفید از آن. این نوعی پردازش سیگنال است که در آن ورودی یک تصویر است و ممکن است خروجی آن تصویر یا خصوصیات یا ویژگی های مرتبط با آن تصویر باشد. امروزه ، پردازش تصویر در بین فناوری‌ها به سرعت در حال رشد است. حوزه تحقیقاتی اصلی در رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر نیز تشکیل می شود.

پردازش تصویر معمولا شامل مراحل زیر است:

• وارد کردن تصویر از طریق ابزارهای دستیابی به تصویر

• تجزیه و تحلیل و دستکاری تصویر؛

• خروجی که در آن نتیجه می تواند تصویر یا گزارشی را که مبتنی بر آنالیز تصویر است تغییر داد.

 

تعریف واقعیت مجازی:

انسان موجودی بصری است و فناوری نمایش بزرگترین تفاوت بین سیستم های فراگیر واقعیت مجازی با کسب و کارهای سنتی است. واقعیت مجازی (VR) استفاده از فناوری رایانه برای ایجاد یک محیط شبیه سازی شده است. برخلاف رابط های کاربری سنتی ، VR کاربر را در یک تجربه قرار می دهد. به جای مشاهده صفحه نمایش در مقابل آنها ، کاربران غوطه ور هستند. آن‌ها قادر به تعامل با دنیاهای سه بعدی هستند. کامپیوتر با شبیه سازی هرچه بیشتر حواس مانند دید، شنوایی، لامسه، حتی بو کردن یک دروازه به این دنیای مصنوعی است. در واقع واقعیت مجازی را می توان به تلاش بشر برای از بین بردن مرز بین فضای واقعی و فضای مجازی نامید.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

مفهوم پردازش تصویری

تعریف واقعیت مجازی

تعریف واقعیت افزوده

تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

نقش واقعیت افزوده در مد و لباس

نقش واقعیت افزوده در معماری

نقش این دو تکنولوژی برای ایجاد پلتفرم دلخواه شما چیست

عنوان : آشنایی با واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 20

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR

پاسخ دهید