پاورپوینت مدل مینتزبرگ و نقش‌های مدیران در سازمان

پاورپوینت مدل مینتزبرگ و نقش‌های مدیران در سازمان

دسته بندی:

قیمت: 13000 تومان

تعداد نمایش: 31 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 1 ژانویه 2021

به روز رسانی در: 1 ژانویه 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

13000 تومان – خرید

پاورپوینت مدل مینتزبرگ و نقش‌های مدیران در سازمان

پاورپوینت مدل مینتزبرگ و نقش‌های مدیران در سازمان شامل 29 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

احتمالا شما به عنوان مدیر، هر روز در نقش‌های زیادی فرو می‌روید. مثلا ممکن است در کنار رهبری تیم مجبور باشید اختلافی را حل و فصل کنید، در مورد قراردادهای جدید مذاکره کنید، در جلسه‌ی هیئت مدیره به عنوان نماینده‌ی واحد خود شرکت کنید و یا درخواست یک سیستم کامپیوتری جدید را تأیید کنید.

به بیان ساده‌تر، شما با تغییر وظایف، موقعیت‌ها و انتظارات،‌ دائما در حال تغییر نقش خود خواهید بود. متخصص و استاد مدیریت، هنری مینتزبرگ،‌ این مسئله را شناسایی کرده و می‌گوید: برای دسته‌بندی کارکردهای مختلف یک مدیر، ۱۰ نقش یا رفتار اصلی وجود دارد.

در این مطلب به بررسی این نقش‌ها پرداخته و می‌بینیم که شما چطور می‌توانید با استفاده از درکی که از این نقش‌ها بدست آورده‌اید، مهارت‌های مدیریتی خود را بهبود بخشید.

هنری مینتزبرگ

به جرات می‌توان گفت مینتزبرگ یکی از بهترین مراجع سازمان‌های موفق در دنیا است و نظریه های معروف و معتبر او انقلابی در رشد مدیریت سازمانی ایجاد کرده که ۱۰ نقش مدیریتی در سازمان و استراتژی ۵پی  دو نمونه از این نظریه‌ها هستند.

برخی از کتاب‌ های مینتزبرگ در دانشگاه‌ها و سازمان‌ها تدریس می‌شوند که از بین آن‌ها می‌توان به ظهور و سقوط برنامه ریزی استراتژیک، manager not MBAs ( من ترجمه شده این کتاب را پیدا نکردم اگر شما آن را می‌شناسید در قسمت کامنت به ما اعلام کنید)، جنگل استراتژی، مینتزبرگ در مدیریت و … اشاره کرد. البته مینتزبرگ حدود ۱۵ کتاب تالیف کرده است که همگی آن‌ها ارزش خواندن دارند و شاید بتوان گفت مرجع برخی کتاب‌های مدیریتی هم باشند.

همچنین مقاله‌های معتبری توسط این شخص نوشته شده که تعداد آن به بیش از ۱۵۰ عدد می‌رسد و برای کسی که علاقه‌مند به مدیریت صحیح است آشنا شدن با دیدگاه چنین شخصی از طریق مقاله‌هایش الزامیست. در ادامه کمی با عقیده‌های جالب مینتزبرگ آشنا خواهیم شد. مطمئن هستم شما را به وجد خواهد آورد.

عقیده‌های جالب مینتزبرگ

مدیریت، علمی نیست که بتوان آن را به دانشجو آموزش داد بلکه باید به مدیرانی که چند سال تجربه مدیریت دارند آموزش داده شود تا به خاطر تجربه‌شان بتوانند به صورت عمقی آن را مورد استفاده قرار دهند.

جهان یک جای کاملا نسبی است و نمی‌توان یک محیط نسبی را به صورت دقیق و پیش‌بینی شده مدیریت کرد. اما دانشگاه‌ها سعی دارند خلاف این موضوع حرکت کرده و مدیرانی موفق پرورش دهند که امکان پذیر نیست.

مدیری که رهبری نکند بسیار ناامیدکننده خواهد بود اما رهبری که مدیریت نکند اصلا نمی‌داند در حال انجام چه کاری است بنابراین رهبری هم نکرده است. معمولا افراد فرق بین این دور را نمی‌دانند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

هنری مینتزبرگ

عقیده‌های جالب مینتزبرگ

نقش های مدیریتی در سازمان

طریقه استفاده صحیح از نقش‌های مدیریتی

نقش نمایشی

نقش رهبری

نقش رابطه ساز

نقش ناظر

نقش تفکیک‌کننده

انتقال دهنده اطلاعات

نقش کارگشا

نقش کنترل‌کننده اختلال

نقش کنترل منابع

نقش مذاکره کننده

عنوان : مدل مینتزبرگ و نقش‌های مدیران در سازمان

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 29

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

مدل مینتزبرگ و نقش‌های مدیران در سازمان

پاسخ دهید