پاورپوینت مبانی نظری معماری

پاورپوینت مبانی نظری معماری

دسته بندی:

قیمت: 12900 تومان

تعداد نمایش: 30 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 می 2021

به روز رسانی در: 17 می 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

12900 تومان – خرید

پاورپوینت مبانی نظری معماری

پاورپوینت مبانی نظری معماری ppt در 40 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

مقدمه

طراحی در محیط واقعی معماری، نیاز به دانشی بیش از اصول فنی و تکنیکی دارد چرا که معماران در دنیایی واقعی با افراد و سرمایه گذارانی در ارتباط هستند که هر یک خواسته های گوناگونی دارند. حال معماران باید بتوانند هنر برقراری نظریات و خواسته های فکری با دنیایی واقعی و عملکردی را برای سرمایه گذاران و مصرف کنندگان صنعت ساختمان برآورده نمایند که برای رسیدن به این امر، معمار باید آشنا به اصول فکری و مبانی ابتدایی در معماری باشد. در این پاورپوینت سعی شده تمام رویکردها و مسائل مهم معماری، اعم از روش ها و فرایندهای ایده تا خلق اثر که ریشه در مبانی نظری دارد، مورد بحث قرارگرفته و ریشه یابی شود. در ضمن شما با فراگیری این آموزش نسبت به شرایط کنونی معماری در جهان و ایران آشنا خواهید شد و همچنین کلید واژه های مهم که می تواند پژوهش ها و آثار معماری شما را کامل تر نماید، در اختیار خواهید داشت.

 

چکیده

انسان امروز بیش از %90 از عمر خود را در فضاهایی سپری می نماید که حاصل اندیشه های معماران است که در پیکره بنا و ساختمان ظاهر گردیده است. این آموزش نحوه فعالیت در رشته معماری را به دانشجویان دوره کارشناسی ارائه می دهد تا دانشجویان این مقطع با مفاهیم تخصصی و تکنیکی معماری آشنا شده و ارتباط مبانی نظری با طراحی را درک نمایند.

 

مبانی نظری چیست؟

مبانی نظری دانشی است که، به بررسی تفکرات و دیدگاه های مختلف می پردازد تا به درستی و یا نادرستی آنها پی ببرد. مبانی نظری با مطرح نمودن اندیشه ها و دیدگاه های مربوط با طرح و شاخه های مختلف به نقد و بررسی آنها می پردازد و به نوعی آنها را بازنگری می کند. رشته معماری نیز مانند تمامی شاخه های دیگر نیاز به مبانی نظری برای ارائه طراحی بهتر بنا دارد. در ادامه قصد داریم شما را با مفهوم مبانی نظری معماری بیشتر آشنا کنیم.

 

مبانی نظری معماری چیست ؟

مجموعه و نظامی از داده ها و مفاهیم است که به توصیف و تبیین پدیده های معماری (آثار معماری و اندیشه های مکتوب) می پردازد و این کار را با دو هدف انجام می دهد اولین هدف تولید معماری جدید و هدف دوم نقد معماری موجود

مبانی نظری معماری به منظور بررسی و نقد دیدگاه معماران و منتقدان معماری است. همچنین مبانی نظری در این رشته به شناخت مصالح، روش های اجرایی، اقلیم و هر آنچه برای ساخت و ساز یک بنا نیاز می باشد،می پردازد. معماری تلفیقی از هنر و صنعت می باشد. به صورتی که معماری مساوی با مهندسی ساختمان + هنر ساختمان می باشد. هنر نیز مساوی با تجلی زیبایی ها + مبانی نظری های مختلف می باشد.

 

 

فهرست

مقدمه

چکیده

مبانی نظری چیست؟

مبانی نظری معماری چیست ؟

آشنایی با مکاتب مختلف در مبانی نظری معماری چیست

شک گرایان

نسبی گرایان

اشراقیون و عرفا

حکمت متعاله

حس گرایان درونی و بیرونی

عقل گرایان

مشائیان

مبانی نظری عام طرح

هدف و ماهیت رشته معماری

تئوری معماری

سخن پایانی

منابع

 

 

عنوان: پاورپوینت مبانی نظری معماری

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 40 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

پاورپوینت مبانی نظری معماری 

پاسخ دهید