پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان

پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان

دسته بندی:

قیمت: 14900 تومان

تعداد نمایش: 24 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 28 مارس 2021

به روز رسانی در: 30 مارس 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

14900 تومان – خرید

پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان

پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان دارای 59 اسلاید می باشد و برای دانشجویان رشته ی روانشناسی و همچنین پدر مادرهایی که فرزند آنها دچار مشکل وزن گیری است مناسب است و در این پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان ارائه شده است. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویری از اسلایدهای آن را برای پیش نمایش قرار داده ایم و میتوانید جزئیات آن را مشاهده نموده و درصورت نیاز به داشتن تمام محتوای فایل این پاورپوینت را دانلود و خریداری  کنید وبه راحتی از آن استفاده کنید.

مقدمه

بسیاری از خانواده‌ها دلشان می‌خواهد که وزن کودکشان زیاد باشد و بچه‌ای به اصطلاح تپل داشته باشند، اما آنها باید به خاطر داشته باشند که وزن ایده‌آل برای بچه‌های یک ساله ۱۰ کیلوگرم است؛ مهمترین معیار برای سلامتی کودک، نمودار رشد است و وزن‌گیری معیار اصلی نیست؛ وزن‌گیری کودک در هر بار واکسیناسیون انجام می‌شود و در صورتی که همچنان مطابق نمودار باشد، مشکلی ندارد.

درباره دلایل ثابت ماندن و کاهش وزن نوزادان، شروع غذای کمکی یکی از دلایل ثابت ماندن و کاهش وزن نوزادان است؛ کاهش وزن در بچه‌هایی که ابتدای ۶ ماهگی هستند و تازه شروع به خوردن غذا‌ها و میان وعده‌های کمکی کرده‌اند، طبیعی است؛ وزن ایده‌آل برای بچه‌های یک ساله ۱۰ کیلوگرم است و معمولا کودکان از یک تا 2 سالگی ۲ کیلوگرم بیشتر وزن اضافه نمی‌کند.

وزن نوزادان در زمان تولد و بعد از آن در فواصل زمانی معینی اندازه‌گیری می‌شود، زیرا وزن گرفتن نوزادان می‌تواند شاخص مهمی برای سلامتی و راحتی نوزاد می‌باشد.

معمولاً در هفته‌ها و ماه‌های اولیه زندگی، وزن نوزاد به طور متوالی اندازه‌گیری می‌شود. اکثر کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، شیر کافی دریافت می‌کنند و تا وقتی که به خوبی سینه را می‌گیرند و به دفعات کافی شیر می‌خورند، روند وزن گیری آن‌ها از الگوی یکنواخت و قابل پیش‌بینی پیروی می‌کند؛ اما کار فکر می‌کنید که کودکتان شیر کافی برای رشد دریافت نمی‌کند،

چه باید کرد؟ اگر شیر خود را به نوزادتان می‌دهید و میزان وزن گیری او کند و غیریکنواخت است، ممکن است به این خاطر باشد که شیر کافی دریافت نمی‌کند. آیا نوزادتان به وزن مورد انتظار نرسیده است و این موضوع شما را نگران کرده است؟ اولین گام این است معلوم کنید که آیا مشکل زمینه‌ای برای این مسئله وجود دارد یا خیر یا آیا این یک هشدار غلط است یا انتظارات غیرواقعی دارید.

در دوران نوزادی و کودکی، وزن کودکان سریع‌تر هر موقع دیگری در طول عمرشان افزایش یافته و رشد می‌کنند. به هر حال، برخی کودکان به دلیل عوامل مرتبط با ژن، تولد نارس یا به دلیل سوءتغذیه با نرخ طبیعی وزن نمی‌گیرند. در برخی موارد به سوءتغذیه، رشد ناقص نیز گفته می‌شود. تشخیص و درمان وزن نگرفتن طبیعی کودک از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا ممکن است نشانه سوءتغذیه یا ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای باشند.

فهرست :

تغذیه کودک یک ساله چیست؟

ریفلاکس معده از عوامل کاهش وزن در کودکان
رشد قدی کودکان با تغذیه سالم/ والدین مراقب تغذیه کودکانشان باشند
چه زمانی نگران وزن کم کردن کودک شویم؟
بیماری؛ یکی از دلایل اصلی وزن کم کردن کودک
علت ها ، درمان و رژیم غذایی
اقدامات درمانی
نوزادان
خردسالان
وزن نگرفتن نوزاد یک زنگ خطر جدی است
علائم وزن نگرفتن نوزاد و رشد ناکافی او
دلایل رفتاری و اجتماعی
غذاهای کودک
دلایل فیزیکی و پزشکی

آیا برخی نوزادان بیشتر در معرض مشکلات وزن گیری و رشد هستند؟

آیا باید شیر دادن را قطع کنید؟

موضوع: پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان

تعداد صفحات : 60

فرمت : ppt

پیش نمایش اسلاید های این پاورپوینت :

پاورپوینت دلیل کم وزن گرفتن کودکان و نوزادان

پاسخ دهید