پاورپوینت تحلیل PESTEL چیست

پاورپوینت تحلیل PESTEL چیست

دسته بندی:

قیمت: 13000 تومان

تعداد نمایش: 26 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 12 فوریه 2021

به روز رسانی در: 12 فوریه 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

13000 تومان – خرید

پاورپوینت تحلیل PESTEL چیست

پاورپوینت تحلیل PESTEL چیست شامل 40 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن 

مقدمه

فرض کنید کسب و کار شما یک کشتی است و شما ناخدای آن هستید. این کشتی به آرامی در حال پیشروی در دریای تجارت است که ناگهان طوفان عظیمی در می‌گیرد و همه‌چیز از کنترل خارج می‌شود. در چنین شرایطی، به عنوان یک ناخدا چه کار می‌کنید؟

ناخدای خوب کسی است که از قبل شرایط را سنجیده، پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و خود را برای هر طوفانی آماده کرده است. شاید بپرسید که چطور می‌شود از قبل فکر همه‌چیز را کرد؟

ما در مبحث امروز می‌خواهیم دربارۀ تحلیلی به‌نام PESTEL با شما صحبت کنیم که به درد همین کار می‌خورد! شما با تحلیل پستل می‌تواند 6 بخش اصلی تاثیرگذار روی کسب‌وکارتان را بشناسید، تهدیدها و فرصت‌ها را پیدا کنید و برای هر طوفانی آماده شوید!

چرا تحلیل پستل؟

احتمالاً از خود پرسیده‌اید که این تکنیک قرار است چه امتیازی داشته باشد و اصلاً چرا مهم است؟ پس بگذارید بی‌مقدمه بگویم که با آنالیز پستل می‌توانید:

o فرصت‌های پیش رو را بشناسید

o تهدیدهای بیرونی را شناسایی کنید

o تغییراتی که در محیط کسب و کارتان در حال اتفاق است را درک کنید

o پروژه‌هایی که به دلایل خارج از کنترل، ممکن است شکست بخورند را شروع نکنید

o با آگاهی وارد محیط‌ها و شرایط جدید شوید تا درست عمل کنید

خب، این از مزایای پستل. حالا بیایید ببینیم که روش پستل چیست و نحوۀ استفاده از آن چگونه است.

تحلیل PESTEL چیست؟

کلمه پستل از 6 حرف تشکیل شده که حروف اول کلمات Political، Economic، Social، Technological، Environmental و Legal هستند. این کلمات را در گوشه ذهن خود نگه دارید چون در بخش‌های بعد قرار است برویم سر وقتشان. فعلاً تعریف پستل را بخوانیم:

پستل یک آنالیز سادۀ کاربردی برای شناخت محیط عمومی کسب‌و‌کار است. این آنالیز به شما کمک می‌کند با شناخت تغییراتی که در محیط خارجی کسب‌وکار در حال اتفاق است، تصمیمات بهتری بگیرید.

شما با روش PESTEL می‌توانید از تغییرات و اتفاقات خارج از کنترل اطرافتان تا حدودی خبردار شوید. اتفاقاتی که هم می‌توانند شانس‌های بزرگی برای سازمان شما باشند و هم قابلیت این را دارند که سکان را از دست شما خارج و ورشکستتان کنند.

پس قبل از هر تصمیم جدیدی، پیشنهاد می‌کنیم با این تحلیل، تهدیدهای پنهانی را که برایتان وجود دارد، کشف کنید و فرصت‌هایی که تا امروز به‌سادگی از کنارشان عبور کرده بودید، شکار کنید.

بد نیست این را هم بدانید که این تکنیک هزارچهره با نام‌ها و نسخه‌های مختلفی شناخته می‌شود؛ پس اگر جای دیگری آن را با اسم‌های دیگری دیدید، تعجب نکنید. تفاوت این تحلیل‌ها فقط در عواملی است که در گذر زمان کمی جابجا یا اضافه شده است. سایر نام‌های تحلیل پستل عبارتند از:

o PESTLE/PESTEL : سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژی، قانونی، زیست‌محیطی.

o PEST: سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژی

o PESTLIED : سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژی، قانونی، بین‌المللی، زیست‌محیطی، جمعیت‌شناختی.

o STEEPLE: اجتماعی، تکنولوژی، اقتصادی، زیست‌محیطی، سیاسی، قانونی، اخلاقی.

o SLEPT: اجتماعی ، قانونی، اقتصادی، سیاسی، تکنولوژی.

o LONGPESTLE : نسخه‌های محلی، بین‌المللی و جهانیِ PESTLE

و …

فهرست مطالب

مقدمه

چرا تحلیل پستل؟

تحلیل PESTEL چیست؟

تحلیل PESTEL کدام قسمت از شرکت شما را هدف قرار می‌دهد؟

در PESTLE چه عواملی را بررسی می‌کنیم؟

چگونه تحلیل PESTEL را انجام دهیم؟

تحلیل PESTEL: برند گوچی

کلام آخر

عنوان : تحلیل PESTEL چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 40

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

تحلیل PESTEL چیست

پاسخ دهید