پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

دسته بندی:

قیمت: 10500 تومان

تعداد نمایش: 131 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 29 می 2021

به روز رسانی در: 15 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

این فایل شامل تحلیل مسجد کبود تبریزدر قالب پاورپوینت و  دارای 39 اسلاید قابل ویرایش می باشد.این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن ودر پایان پیش نمایشی از اسلایدهای این پاورپوینت قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

39 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

تاریخچه
موقعیت جغرافیایی
ویژگی های طراحی
ویژگی های بنا
مصالح مسجد کبوذ تبریز
ویژگی ‌بارز معماری
سردر
بررسی گنبدخانه
بررسی شبستان
محوطه باستانی مسجد کبود
پلان
مقطع مسجد کبود تبریز
نما
و…

 

مختصری از متن:

مسجد کبود دو گنبد قابل توجه دارد که دو گنبدخانه را شکل می دهند. گنبد بزرگ با قطر 17 متر بر روی صحن بزرگ و اصلی قرار دارد و یکی از بزرگترین گنبدهای ساخته شده در ایران به شمار می آید و تقسیم وزن سنگین آن روی پایه های متعدد، اشراف سازندگان به علم هندسه را اثبات می کند. در اطراف گنبدخانه بزرگ، رواق هایی به هم پیوسته وجود دارد که از سه طرف با طاق نما، به رواق های اطراف خود مرتبط می شود.این مسجد دارای گنبدخانه است که گرداگرد آن را شبستان فرا گرفته است. محراب نخستین مسجد ویران شده و آن را درگاه کرده اند و پیش از آن از دو سوی محراب رفت و آمد می‌کردند. از نظر فرمی، مسجد کبود در مقایسه با دیگر مساجد مشهور ایرانی، فاقد میانسراست.
راهکار انتخابی ِ معمار سازندۀ مسجد کبود، سازگاری مطلوبی با وضعیت اقلیمی شهر تبریز (اقلیم سرد کوهستانی) به وجود آورده است به نحوی که تمام بخش‌های این مسجد می‌توانستند در فصول مختلف سال، به ایفای نقش عملکردی خود بپردازند.

 

عنوان: پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

فرمت : ppt

تعداد صفحات : 39

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

پاسخ دهید