پاورپوینت تحلیل مدرسه دودر مشهد

پاورپوینت تحلیل مدرسه دودر مشهد

دسته بندی:

قیمت: 11000 تومان

تعداد نمایش: 77 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 اکتبر 2021

به روز رسانی در: 17 اکتبر 2021

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

پاورپوینت تحلیل مدرسه دودر

این فایل شامل  تحلیل مدرسه دودر در قالب پاورپوینت و دارای 31 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن  و در پایان پیش نمایشی از اسلایدها قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

پاورپوینت تحلیل مدرسه دودر

31 اسلاید؛ قابل ویرایش؛ شامل:

تاریخچه مدرسه دو در یا یوسفیه
معرفی
وجه تسمیه بنا مدرسه دودر
بانی مدرسه
معماری و تزئینات مدرسه
بررسی گنبدها
ویژگی معماری مدرسه دودر
حجره های مدرسه
بررسی کتیبه ها
پلان مدرسه دودر
و…

مختصری از متن:

ایوان شمال غربی نیز دارای کتیبهٔ مثنای گچ‌بری به خط ثلث در پایین شامل بخشی از سورهٔ آل عمران (۳) بر ۳ ضلع ایوان و تکرار عبارت «الملک للّٰه» به خط کوفی در بالا و نیز تزیینات گچ‌بری با طرحهایی شبیه به آجر است . ایوان جنوب شرقی نیز همانند ۳ ایوان دیگر آراسته به کتیبهٔ گچ‌بری بر ۳ ضلع بوده که اکنون شواهدی از آن برجا ست.

بر لبهٔ قوسِ طاق، افریز بزرگی از گچ‌بری، عبارتی به خط کوفی تکرار شده که تاکنون خوانده نشده است، و زیر طاق ایوان عبارت «الملک للّٰه» به خط کوفی به‌ چشم می‌خورد. ایوان شمال شرقی مانند ایوانهای دیگر دارای کتیبۀ مثنای گچ‌بری به‌ خط ثلث در پایین شامل آﯾﺔالکرسی (بقره / ۲ / ۲۵۵-۲۵۶) و تکرار «الملک للّٰه» به ‌خط کوفی در بالا ست. بر لبهٔ قوس زیر طاق، به خط کوفی معقلی ۴ بار کلمهٔ علی در میان ۴ کلمهٔ محمد احاطه شده، و در‌مجموع چند ترکیب‌بندی چهارگوش مکرر را تشکیل داده است.

عنوان: پاورپوینت تحلیل مدرسه دودر

فرمت : ppt

تعداد صفحات 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

1

پاسخ دهید